Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lepcsánkához a krumplit a kis...

Lepcsánkához a krumplit a kis vagy a nagyobb lyukas részén kell a reszelőnek reszelni klasszikusan?

Figyelt kérdés
2021. dec. 7. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés- és tájfüggő...
2021. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés kérdése, a klasszikus meg tájegység kérdése, én a nagyobbat preferálom, mert úgy rusztikusabb, roppanósabbra lehet sütni, és nagyobb hányadban szerintem ezt tekintik a legtöbben a klasszikusnak.

(példaként mondom, létezik olyan verzió is, ami még csak nem is a kis lyukú, hanem ez a dörzsölős csillag alakú reszelővel van lereszelve, vagy például darálva van a krumpli!)

2021. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es! :D Egyszerre ugyanazt! :)
2021. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kisebb lyukún reszeled, akkor sokkal levesebb lesz a krumpli, és több liszt fog kelleni bele. Tehát valóban ajánlatos a nagyobbon reszelni.
2021. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
arról nem beszélve, hogy egy óráig tart kislyukúval
2021. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3: :-))))) NAgy elmék ha találkoznak... :)


A nagymamáméknál a Mátrában macoknak hívják, és kislyukún reszelik. De én is jobban szeretem szálasra (mint a bajor Reiberdatschi, vagy Kartoffelpuffer), és kinyomom a nedvességet belőle, hogy jó ropogósra-szálasra süljön.

2021. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbal szeretem mert én szeretem ha kiállnak belőle a szálak és ropogós. Nem is szoktam nagyon laposra csinálni inkább rusztikusabbra hagyom. Anyukám a puhát szereti ő a kicsin reszeli és teljesen kilapítja
2021. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit akarsz te a kukacos krumplival?
2021. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!