Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Olyan pizzát szeretnék csináln...

Olyan pizzát szeretnék csinálni,mint a pizzériákban van.Valaki,vagy valakik leírnák,hogyan tudom megcsinálni ?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 10:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Neten van fent rengeteg recept, még YouTube-on is találsz bőven.
2021. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
69%

Én vastagabb tésztával készítem, nem hajszálvékonyan, mint a pizzériában, de persze olyanra nyújtod a tésztát, amilyenre akarod. Egy kb. 32 cm átmérőjű pizzatepsihez:

Tészta: 1,3 dl vízben feloldunk egy mokkáskanálnyi cukrot, majd felmelegítjük (ne legyen túl forró, inkább langyos). Egy fél csomag friss élesztőt alaposan elmorzsolunk benne és hagyjuk felfutni. Egy nagyobb tálba (műanyag a legjobb) egy mokkáskanálnyi sót teszünk, majd 20 dkg lisztet szitálunk rá. A felfutott élesztőt hozzáadjuk és még 2 evőkanál étolajat. Az egészet jól kidagasztjuk (kézzel olyan 6-8 percig legalább), amíg egynemű tésztát kapunk. Meleg helyen konyharuhával letakarva kb. 1 órát kelesztjük. Lisztezett felületen kinyújtjuk, tetszés szerinti feltétekkel ízesítjük. Nagyjából 170-180 C°-on 20-25 percig sütjük.

2021. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a recept a problemas, hanem a suto. Az igazan finom pizzak kemenceben, nagyon magas hofokon sulnek. Anelkul szinte lehetetlen elerni a kivant hatast...
2021. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
én jaime oliver pizzatésztáját csinálom. a titok a forró sütő (legalább 250fok). először féltem beletenni a pizzát, de nagyon jól sikerült így:) 10-12perc alatt meg is sült
2021. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

1.) Megrakod és begyújtod a kemencét.

2.) Begyúrod a tésztát, pihenteted 20 percet, közben előkészíted a feltéteket, elkészíted a szószt, megreszeled a sajtot.

3.) Megformázod az alapot, megkened a szósszal, ráteszed a feltéteket és megszórod a sajttal.

4.) Beveted a kemencébe, 8-12 perc alatt készresütöd.

2021. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Persze, kell hozzá egy pizza kemence, ha megvan, szólj, és innen folytatjuk!
2021. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Hármasnál a pont. Hiába bármilyen recept, ha nincs kellően magas hőt elérő sütő. Egy jó kemencében pedig a közepes receptből is lehet pizzéria minőséget hozni, sőt...
2021. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

#3 írja jól!


Tésztát szinte bárki tud finomat csinálni - de 360 fokos kemencét nem lehet helyettesíteni tökéletesen!

2021. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

" ha nincs kellően magas hőt elérő sütő."


6-os vagyok, amúgy maga az elnevezés, hogy sütő, alapból kizárja a kellően magas hőmérsékletet, mert egy sütő megáll 250 foknál, már ha egyáltalán tud annyit.

A pizza sütés meg 350-nél kezdődik, de egy nápolyi stílusú 450-is is elmehet. Ez a különbség a sütő, meg a kemence között.

Meg egy hideg zománcozott pléh lemez, meg egy 350 fokos porózus felületű kő között.


Amúgy kb. 50.000 környékén már lehet venni ilyen "háztartási" direkt pizzához tervezett elektromos kemencéket, 1 db pizza fér bele, egész jó eredményeket lehet vele elérni.

...már ha azóta fel nem mentek az árak..

2021. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
"Átlag" pizzázós pizzához kell venned egy pizzakövet. Felrakod maxra a sütőt a lappal együtt, és hagyod melegedni. Majd a kövön sütöd meg a pizzát.
2021. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!