Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ebben a receptben a dzsemfixet...

Ebben a receptben a dzsemfixet mennyi pektinnel helyettesítsem?

Figyelt kérdés

[link]


Sehol nem találok dzsemfixet, pektinem maradt még itthon tavalyról (Kaldeneker citruspektin). Egyáltalán lehet helyettesíteni őket? Nem vagyok nagyon otthon a befőzésben.



2021. dec. 12. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Kell bele egyáltalán? A gesztenye önmagában is nagyon besűríti a narancsot... 1 kg gesztenyéből csinálod, vagy kisebb adagot?


A Dr. Oetker Pektint (ez almapektin) 2 kg gyümölcshöz írják... 20 g van benne.

2021. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, lemaradt a link:


[link]

2021. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A dzsemfix gyakorlatilag pektin, ezért lehet helyettesíteni. Nézd meg a pektin csomagolásán, milyen mennyiséghez javasolják, meg mennyit javasolnak adott súlyhoz a dzsemfixböl, akkor ki tudod számolni.

Szerintem kb ugyanannyi elég, de kevés citromsavat jó tenni hozzá, ennyihez kb egy mokkáskanálnyi elég kellene, hogy legyen.

Régebben volt egy kérdés, ahol meg volt adva a gyümölcs és a pektin mennyisége, de nem találtam meg eddig.

2021. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az arány rajta van a pektin dobozán, akkor aszerint készítem, köszönöm a segítséget!!
2021. dec. 12. 21:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Na, hát beletettem a pektint, ahogy javasolta a doboz, de az 1-es válaszolónak lehet, hogy igaza volt, nagyon sűrű lett, miután kihűlt :D Az íze viszont isteni, natúr gesztenyemasszából csináltam, üveg fertőtlenítéssel, elő- és elpakolással együtt volt 2 óra, szóval így elég gyors, próbáljátok ki :)
2021. dec. 13. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, én voltam az #1. :)


Milyen gyártmány ez a natúr gesztenyemassza?

Én mindenhol csak azt a mélhyűtött ízesített téglát látom...

2021. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenből vettem kettőt, ha meg tudod nyitni a linket.

2021. dec. 13. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen, így már célirányosan tudom keresni a szememmel... :)
2021. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!