Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kedves háziasszonyok! Mekkora...

Kedves háziasszonyok! Mekkora vágódeszka-méret ideális számotokra?

Figyelt kérdés

hossz x szélesség x vastagság


ha lehet centiméterben


2022. jan. 25. 21:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%

#9-es


Az üveg biztos, hogy a leghigiénikusabb anyag ilyen célra, ez egyértelmű. De nem öli meg nagyon hamar a kések élét? Az egyik legkeményebb, legridegebb anyag. Gyakorlatilag két vágás és már el is halik, elferdül, csorbul az él tapasztalataim szerint.

2022. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

11!


Eddig még nem tapasztaltam. A kés, amit hús válaszhoz használok olyan 8 éves darab. Tökéletesen vág, nem volt még újra elezve amióta kaptam.

2022. jan. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%
Kb A/4-es műanyagokat használok.
2022. jan. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Köszi az infót 12-es, teszik az ötlet nagyon a higiénia miatt, úgyhogy kipróbálom!

Üdv: 11-es :)

2022. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ellenkezö a tapaszatalatom, az üveg tönkreteszi a késeket.
2022. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%

Az üveg elviszi a kés élét, a műanyag pedig nem higiénikus. Nem elég kemény, egy idő után tele lesz vágással. Gusztustalan. Legjobb a fa vágódeszka.

Főzéshez, daraboláshoz egy közepeset használok, méretet nem tudom. Van egy kicsi, ha arra van szükség, pl kolbász szeleteléshez. És van egy nagy, akkora, mint a tepsi, amiben a piskótát sütöm, erre tudom kiborítani, ha megsült.

2022. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

16

A műanyag nem higiénikus? :D

Inkább a fára mondanám ezt. Abban sokkal hamarabb megtelepednek a baktérium tenyészetek, szószerint beleivódik minden a fába.

2022. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
28%
17-es, ugyanez a véleményem. (6-os válaszoló vagyok.) A fán ugyanúgy keletkeznek vágási sérülések, és sokkal kevésbé érzem tisztának, hiszen a mélyebb rétegeibe is beivódik a húslé, a mosogatólé, a mosogatószer.
2022. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Folyt. - Tudom, hogy több teszt is megjelent már ennek kapcsán, de a fent említett okokból kifolyólag maradok a műanyagnál.
2022. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két darab, 40*25 cm-es FA vágódeszkám van, egyik a húsokhoz, zöldségekhez, másik a gyümölcshöz, vaníliarúdhoz, sütihez.


És kizárólag fa anyag az igazi, ezt lehet a legjobban elmosni, tisztán tartani. A műanyag a legrosszabb. A kétkedőknek ajánlom a tesztet, ugyanis megmérték a tisztaságát és összehasonlították a fa-műanyag-üveg-szilikon vágódeszkáknak. Döbbenetes volt a különbség.

2022. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!