Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi történik, ha a habszifonba...

Mi történik, ha a habszifonba több tejszínt teszek a megengedettnél? Vagy ha több patront? Tönkremehet a szifon, esetleg felrobbanhat...?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert kb. 1/2 literes szifonom van, és azt írja, max. negyed liter tejszínt lehet bele tenni; viszont ebből nagyon kevés hab lesz! Úgy nézem, még a bolti nyomósnál is kevesebb habot tudok belőle kinyomni. Mi lenne, ha több tejszínt tennék bele (3-4 dl), van valakinek erről tapasztalata, hogy baja lesz-e a szifonnak? Ill. láttam, egyesek 2 patront javasolnak, ettől meg végképp félek hogy felrobbanhat... Van aki tapasztalt, és tudna tanácsot adni?

2022. ápr. 25. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem még a békebeli lila habszifonom van.

Megy bele 2*0,25 (vagy 2* 0,2) és 1 habpatron, negyed-fél óra múlva a második.

Azért illik negyed órát várni és akkor szuper lesz.

Össze se lehet hasonlítani a "gyári" kész habbal..

2022. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de az én szifonom sajnos nem lila, úgyhogy nem tudom, az mekkora... 1 literes, vagy csak fél?
2022. ápr. 25. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a régi is fél literes volt. Nem fog felrobbanni, max kinyomja felül a gázt, ahol a legkisebb az ellenállás.
2022. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És akkor ha jól értem , több tejszínt is lehet bele tenni, egyiktől se lesz baja?
2022. ápr. 26. 02:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bele lehet tenni, csak nem lesz belőle dupla adag tejszíned, nem véletlenül találták ki, hogy mennyi habtejszín, és patron kerülhet bele... ha túltöltöd tejszínnel, nem lesz elegendő hely a felhabosításhoz, esélyed van arra, hogy vajat köpülsz a szifonban, és azért a túlnyomás hatásaival sem biztos, hogy érdemes kisérletezni jobb esetben csak kifújja a fölösleget a tartályból, és lehet takarítani.

Nagyobb adaghoz nagyobb szifon dukál, vagy ahogy írták, ismételni kell a műveletet.

2022. ápr. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lemered szépen hogy mekkora a szifon. Se több tejszínt, se több patront nem érdemes bele tenni
2022. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmértem Neked konyhamérlegen a békebelit:

Vizzel tele: 1140

Kiöntve, üresen: 410g

0,73 liter

2*0,25 vagy 2*0,2 tejszín, 2 patron, ahogy írtam, tisztes mennyiség lesz belőle.

2022. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!