Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Háztartási citromsavat (zöldbo...

Háztartási citromsavat (zöldboltos) lehet használni bodzaszörpe, vagy csak a külön étkezési citromsavat?

Figyelt kérdés
Már 4 nagy boltot bejártam de nem találtam citromsavat, de itthon van háztartási.
2022. máj. 24. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én elmentem a honlapjukra [link] és ott olyan mondatok is vannak, hogy úgy vélem használható élelmiszerbe is.

"Ártalmatlanságát szemlélteti az is, hogy a citromsav tiszta, élelmiszeripari alapanyag." Vagy le merik írni az összetételben, hogy 100% citromsav. Amennyi citromsav a bodzaszörpbe kell, annyit simán bevállalnék.

2022. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A háztartási is ugyanolyan tisztaságú, amíg nem bontottad fel korábban és nem került bele szennyezödés (ez alatt egyéb vegyszereket értek).
2022. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2022. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mi is azt használjuk itthon lekvárba vagy szörpbe tartósítani. De amúgy brutál drága lett a citromsav, a Zöldboltos meg kifejezetten :/ én most itt rendeltem: [link]


Ez se olcsó mondjuk, csak a keresőben ezt dobta fel jó áron, amikor kellett, lehet, most máshol van olcsóbb, utána kell járni. Se én 3000+ ezer forintot azért már sokallok, bár tény hogy nem tíz deka kell egy szörpbe

2022. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Citromsav az citromsav. C6H8O7
2022. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!