Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Dinsztelt, párolt káposzta...

Dinsztelt, párolt káposzta meddig áll el?

Figyelt kérdés
Legfeljebb hány napig lesz jó a hűtőben? Fagyasztani szabad, ehető lesz kiolvasztás után?
2022. jún. 14. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel szerencséd lesz, mindent jól bíz, hűtést is fagyasztást is.

Attól is függ, téli vagy nyári káposzta, mennyi víz maradt benne, és a leges legfontosabb, mennyi ecetet tettél rá.

Bővebb ecettel, (nem brutál sokkal, csak amit max elbír, és ellensúlyozni lehet cukorral) simán a hűtőben is döbbenetesen sokáig bírja.

Fogalmam sincs, hogy meddig.

Nekem volt hogy ott maradt szilveszterről, tudtam, hogy már ki kéne dobni, mert ráuntam, nem ettem, aztán ott maradt vagy 2 hétig.

Hát... semmi (!!!) baja nem volt 2 hét után! Konkrétan abszolút semmi nem változott, se íze, se állaga, tök olyan volt, mint 2 nap után.


Végül is ha belegondolsz, nem is meglepő. Egy káposzta saláta is simán el van tartósító nélkül hetekig a hűtőben. A párolt káposzta ahhoz, képest még hőkezelést is kap.


Fagyasztottam is már, hát az azért kiolvasztás után megvizesedik, át kell pirítani meg ráízesíteni egy kicsit, de utána elfogadható kategória.

A többi zöldségféléhez képest viszonylag jól bírja a fagyasztást.

2022. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Én 5 napot adok neki max
2022. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A savassága miatt akár két hétig is jó.Ezt tapasztalatból írom.
2022. jún. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!