Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a befőző automata lejár,...

Ha a befőző automata lejár, akkor szárazdunsztba kell tenni a konzerveket?

Figyelt kérdés
Néztem egy receptet egy ilyen automatával. Az nem világos, hogy mi történik miután lejár az automata.

2022. aug. 9. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, dunsztba kell rakni.
2022. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi az automata arra van hogy nedvesdunsztol, ha lejárt, az kész van, de belerakhatod szárazba ha nyugodtabb vagy
2022. aug. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nincs automatám. Sütőben készítettem a befőtteket. Végül nem került dunsztba a savanyúság és nagyon jónak tűnik.
2022. aug. 14. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja én is sűtőben tolom, van hozzá egy ikeás ételhőmérpm, amit bevezetek a vízbe, ez sokat segít, ha tejszínes ételt dunsztolok.
2022. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem a tejes dolgok problémásak.

Te hogy csinálod a sütős dunsztot?

Én ált. 80-90 fokon tartom bent az üvegeket a sütőben. A savanyúság fél órát volt, a lekvárok, befőttek egy órát szoktak bent lenni.

Most szeretnék készételt is tartósítani. Ezt még nem tudom meddig hagynám bent.

2022. aug. 14. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

A sütő 90 foka sajnos nem jelenti azt hogy az üvegek tartalma is 90 fokos, én a vizet mérem amiben állnak és alsó melegítésen nekieset magas hőfokkal hogy melegedjen a víz, akár 230-al. de persze be van állítva a hőmérő hogy cispogjon 80-nál. Akkor jó a nedves dunszt ha az üvegen belül előkerülnek a buborékok, és apró lassan felemelkedő buborékok tartanak a folyadék teteje felé, ekkor biztos lehetsz hogy elérte a pasztörizálás hőmérsékletét, a zöldséges dolgoknál ekkor visszaveheted a sütő hőfokát hogy ne melegedjen től, mert ha felforr lenyomja a tetőket és még fél órát így kell tartani.

A tejszínes nem problémás de valóban angoyn higiéniát és körültekintést és jó minőségű üveget igényel, a németek általában húsételt is készítenek 120 percig a legmagasabb hőfokon, de ebben van egy para a botulizmus. Van gy baktérium amit nem pusztít el a magas hő, és termel egy toxint ami ha felszaporodik az üvegben sőlyos bénulást és vakságot okozó ételmérgezés lehet belőle, szerencsére csak a toxinnal van baj nem a baktériummal a toxin viszont hőérzékeny, 80 fok felett 5 perc alatt elpusztul. Szóval nem esszük cska úgy kanállal a húst a frissen felcsapott befőttesből se a tejszínt, hanem átmikrozzuk nagyon alaposan vagy átfőzzük, és maradjon magas hőfokon folyamatosan legalább 5 percig...

Szóóóval a készételeknél ezel kell vigyázni, zseniális facebook csoportokat találsz a témában egyébként.


Először csak vegán étellel próbáld ki pl zöldséglevessel szerintem, és fokozatosan bátorodj :d

2022. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos leírást! Körbenézek facebookon is. :-)
2022. aug. 14. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!