Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kb. mennyi elektromos áramot...

Kb. mennyi elektromos áramot igényel egy kg kenyér otthoni kisütése?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Attól is függ miben sütöd, mert pl. egy kenyérsütőnek kisebb légteret kell felfűtenie. Viszont végeredményt tekintve, én jobban szeretem a sima sütőt. Sokkal jobb.

Szerintem olyan 2 kW biztos van.

2022. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
1kw/h
2022. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Az én kenyérsütőm 550 W, a sütés 3 és nagyed óra (ez így 1,8 kW, 72 Ft).

Azonban az idő egyharmadában-felében csak időnként kever rajta, aztán keleszt alacsony hőfokon. Csak a végén a sütés az, ami teljes teljesítmény.

Úgy gondolom kb. 40 Ft.

2022. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nekem átlagos villanysütőm van, 2 kW-os.

Tehát 1 óra alatt 2kW-ot fogyaszt.


Igaz, hogy miután elérte a beállított hőfokot, ki-be kapcsol, és szerintem többet van kikapcsolva (a fűtőszál) mint bekapcsolva, mert csak tartania kell a szintet.

Ugyanakkor a kenyeret forró, gőzzel telített légtérbe kell betenni, és amíg ezt eléri a sütő, az legalább 20 perc.

Ezek miatt gondolom, hogy összességében a fűtőszál olyan 1 órát üzemelhet nettóban, a felfűtési idővel együtt.

Az kb 2 kW, az kb. 80 ft.

2022. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Ha gázsütőben vagy kemencében sül,akkor nem sokat....
2022. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!