Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináljak rengeteg bazsali...

Mit csináljak rengeteg bazsalikomból, ami nem pesztó és nem szárított?

Figyelt kérdés

Lejár a bazsalikom szezon, és rengezeg növényt kell leszednem. Kb 40 dekára számítok. Pesztót már rengeteget csináltam, száritva nem szeretem és fagyasztottam már egészben és vízzel aprítva is. Mit lehetne még?

Előny ha nem kell fagyasztó, mert tele van


2022. szept. 18. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért probléma a szárítás?


Finomra vágva, olajban is elteheted, (frissen) de mivel úgy benne marad a nedvesség, előbb utóbb megadja magát.

2 módon lehet valóban hosszú távon tárolni. Fagyasztva, vagy szárítva. Utóbbi kicsit kevesebb aromát őriz meg, de nem sokkal, és még akkor is jobb, mint ha ki kéne dobni.

2022. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szárítva nem szeretem az ízét.

Ha olajba teszem, azt hűtőbe kell tenni? Meddig áll el?

2022. szept. 18. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tippre 3 hónapig szerintem biztos.
2022. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ilyen szempontból romlandóság tekintetében nem sokban különbözik a pesztótól.

Mármint ha a pesztóba nem raktál tartósítót, vagy nem hőkezelted.

Attól, hogy abban más is van, maga a bazsalikom kb. ugyanúgy viselkedik ott is.

2022. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet fagyasztani, amire figyelni kell, hogy fagyosan tedd az ételbe, akkor nincs különbség a frisshez képest. (Meg rendesen, direkt fagyasztáshopz való zacskóba tedd, ne a vékony nylonba!)
2022. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!