Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szemben a bőgre tésztában...

Szemben a bőgre tésztában mivel pótolható a cukor meg a liszt meg a csoki ha valaki IR-es?

Figyelt kérdés
[link]
2022. szept. 19. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
én a liszt helyett is darált mákot tennék. cukor helyett cukormentes lekvárt, vagy datolyapasztát úgy 2ek-val, de az állagát figyelném. csokiból is létezik cukormentes, de több kakaóval is működhet, keress rá csokiöntetre, azt hiszem alapvetően a zserbó tetejére kell ilyen máz szerűség
2022. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora mennyiségű cukrot nem tudsz úgy pótolni hogy az finom legyen. Egyrészt kell az állagához, másrészt nagyon kiérződik.

Esetleg eritrit de attol nagyon kiszarad.

A lisztet hiaba csereled makra, szet fog esni es morusolódni. Kicsit kevesebb tk lisztet tennék bele a helyedben de az is erosen kierzodik

2022. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen piskótaszerű tésztákat lehet csinálni bármiból, ki kell kísérletezni mi az amit szeretsz és mi az ami nem túl drága. Tojásból lehet hogy több kell bele. Mondjuk vlsz érdemesebb keresni olyan receptet ami direkt ilyen. Annó nekem a mandula/kókusz/szezám keverék volt ami bejött, de mostanában már nem szoktam csinálni. Olyan receptet is tudok amiben csak mogyoró és tojás van (+cukor vagy édesítő).

Az édesítőt szintén ki kell kísérletezni, nekem bejött az eritrit, más a falra mászik tőle :). Viszonylag könnyű vele helyettesíteni a cukrot, de nem karamellizálódik.

[link]

2022. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ilyen mug cake-nél hogy műkődik, de ha IR-es vagy ajánlom a chia puddingot és a paleo/nyers vegán sütiket. Nagyon jó receptek vannak a neten.
2022. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet
2022. szept. 20. 06:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!