Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell lasagne tésztát...

Hogyan kell lasagne tésztát készíteni?

Figyelt kérdés
Maga a recept megvan, csak a szárítással van gondom, mert hiába próbálom egyenesre száritani, nem megy. Mindíg össze vissza kunkorodik. Van valakinek valami ötlete hogy hogyan lehet úgy szárítani hogy az egyenes maradjon?

#lasagne #teszta szaritas
2022. nov. 24. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Le kell súlyozni. Olyan dologgal, ami szellőzik.


Amúgy frissen felhasználva a legjobb.

2022. nov. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként miért lényeg, hogy egyenes maradjon? Ha elkészíted, a különbözö szószoktól ugyanúgy meglágyul görbén is.

A bolti egyébként azért egyenes, mert két réteg közt szárítják, amit otthon nehéz megtenni. De ha az elsö pár órában, amíg kicsit megkeményszik, lesúlyozod pl egy sütöráccsal, akkor nem kunkorodik össze.

Otthon készíteni meg föleg akkor érdemes, ha frissen akarod használni.

2022. nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is le szoktam súlyozni rácsokkal.


1-es, hiába frissen a legjobb, akkora adagért az ember nem áll neki gyúrni, elővenni a tészakészítőt, aztán fél óráig takarítani mindent. Én legalább 3-3 lasagnera valót csinálok, majd elteszem papírdobozba.

2022. nov. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen vettunk egy gepet ami nagyon jol dolgozik, es nem egy adagot keszitek ha mar keszitek.

#3 Szia ne haragudj de tudnal kicsit bovebben beszelni errol a racsos dologrol?

2022. nov. 24. 19:33
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem baj ha girbe-gurba, de a tarolas miat szeretnem hogy minnel egyenesebb maradjon.
2022. nov. 24. 19:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi most vettem eszre...miatt...
2022. nov. 25. 04:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor fodros kockából készítettem a lasagné-t csak miután felfalták és rákérdeztem, akkor tudatosult mindenkiben, hogy nem lasagne tésztából készült. Kicsit pampogtak, de csak utólag. Míg ették, senki nem vette észre :-)
2022. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!