Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Konyhai praktikák

A kérdés

Csokiszökőkútba csoki házilag?

Kaptunk egy csokiszökőkutat karácsonyra, szeretnénk kipróbálni. Tudok valahogy házilag csokit készíteni hozzá?

2008-12-26 10:54  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Én úgy látom, hogy mindenhol a belga Callebaut csokit használják hozzá.

"FONTOS KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK:

Hol használhatom?
Ajánljuk házibulikra, születésnapokra, családi és baráti összejövetelekre, rendezvényekre, bankettekre, partikra és esküvőkre. A csoki és a gyümölcsök összhangja minden résztvevő fantáziáját megmozgatja, és jó kedvre derít.
TIPP: Válassza a csokiszökőkutat nászajándékba! Az esküvői párnak felejthetetlen pillanatokat szerezhet vele.

Milyen és mennyi csokival működik?
Kitűnő minőségü belga Callebaut csokoládéval működik. A nagy csokiszökőkút minimális mennyisége ami a működéséhez kell 600 gramm, a maximális mennyisége 1500 gramm csokoládé. A kis csokiszökőkút minimális mennyisége ami a működéséhez kell 300 gramm, a maximális 800gramm. A tej, ét és fehér csokoládék 900g-os kiszerelésben kaphatóak.
TIPP: Használjon fehér csokit a színes gyümölcsökhöz!

Mit tudok a csokiszökőkútba mártogatni?
Friss és aszalt gyümölcsöket, ropogtatni valókat, süteményeket.
Gyakorlatilag bármivel nyalakodhatunk, csak a fantázia szabhat határt a meleg csokiba mártani valók kiválasztásában.
TIPP: Tüzze pálcikára az eper szemeket sorban, mártsa a csokiba, csöpögtesse le és tegye a hűtőbe. Kb. 1 óra múlva vegye ki és élvezze a ropogós csoki és a friss eper ízharmóniáját.

Hogyan működik, és mekkora a családi csokiszökőkút?
Beletölti az olvasztott csokit a csokicsobi táljába, amit a felhajtó csiga szállít fel a torony tetejére. A csoki onnan folyik vissza a tálba. A folyamatos mozgásban lévő csokoládé egybefügg és úgy néz ki majd, mint egy ínycsiklandó csokoládé torta.

Mennyibe kerül a csokoládé?
A belga ét, tej és fehércsokiból 900 grammos kiszerelés 2800.-Forintba kerül.

Hol vehetem meg?
Budapesten, a XIX. kerületben az Ady E. út 126-ban, üzletünkben kapható a családi csokiszökőkúthoz való belga csoki.
További kérdésével kérjük hívja a 06-1-282-96-32-es telefonszámot"

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2008-12-26 11:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt én is megtaláltam... úgy gondoltam, hogy házilag ezt nem lehetne kivitelezni? Mert 2900.-Ft/900g csokiért azért elég ütős, és az ízesített 3900.-/900g :-(

# 2/3Időpont 2008-12-26 16:09 Privát üzenet
Na igen.. Mondjuk ott ahol írja, hogy hogyan működik, azt írja, hogy beletöltöd az olvasztott csokit, stb.. Szóval szerintem bármilyen csokiszósz, vagy házi csoki használható, de gondolom azért lenne jobb a tömény rendes csoki, mert mondjuk egy olyan csokiöntet, amivel pl tortát szoktak bevonni, az szerintem nem lesz egybefüggő.
A google-be ha beírod, hogy csokoládé házilag, kiad jópár receptet, próbáld ki valamelyiket, ártani nem hiszem, hogy ártana a gépnek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2008-12-27 05:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet házilag aszalt szilvát csinálni?
Hogyan készítsek házilag sültkrumplira fűszerkeveréket?
A házilag aszalt szilvát hogyan tároljam?
Hogyan lehet a sikért kinyerni a búzából házilag?
Házilag készített sűrített paradicsomot be lehet mélyfagyasztóba tenni? Sokat kaptam és nem tudom van-e benne tartósítószer, inkább lefagyasztanám (műanyag fél literes üvegekben van)
Hogyan lehetne házilag extrudálni?

Kérdések a Ételek, italok rovatbólKérdések a Konyhai praktikák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu