Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tejforralóban nem ég oda a...

A tejforralóban nem ég oda a tejberizs ?

Figyelt kérdés
Érdemes vennem egyet ?
2022. dec. 29. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szüleim, nagyszüleim a bonyhádi zománcozott edényekbe sem égették oda a tejet, nekik azért nem érte volna meg a tejforraló, mert nélküle is elboldogultak.

Mostanság meg tele vannak a konyhák mindenféle speciális eszközökkel, gépekkel, amelyek hasznosak, de a sütés-főzés alapja nélkül az eszközök önmagukban nem teszik jobbá az ételt.

Persze, egy vízágyas tejforralóban nem ég meg a tej, mert nem érintkezik közvetlenül a főzőlappal, de sokan képesek nélküle is leégés nélkül elkészíteni a tejberizst, és vannak, akiknek a tejforraló sem segít.

Neked kell eldönteni, hogy érdemes-e megvenni.

2022. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran csinálsz, esetleg többfelé kell általában figyelned akkor vegyél.
2022. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ezt sem tudtam, hogy víz van benne.
2022. dec. 29. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Én mindig abban készítem. Beletöltöm a vizet a két fala közé, beleöntöm a rizst meg a tejet, odateszem a gázra, ráteszem a tetejét, és mikor fütyül, leveszem takarékra. Kb. 1 órát szoktam főzni a legkisebb lángon. Azalatt teljesen megpuhul a rizs, utána még állni hagyom, hogy felszívja a maradék tejet. Azért szeretem, mert nagyon kevés figyelmet igényel, "szól", amikor csinálni kell vele valamit (a végéhez meg beállítok időzítőt).


Nem ég le, de a tej tetejénél eléggé rásül az edény falára, azt nehéz lemosogatni. Be szoktam áztatni, úgy könnyebb, de azért akkor is sikálni kell egy kicsit.

2022. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A vizet neked kell beletölteni, gyárilag nincs benne.
2022. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es , nagyon sok hasznos tanácsot adtál. Nekem is az a gondom, hogy ott kell állnom a tűzhely mellett és kevergetni.
2022. dec. 29. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan tejforraló, ami csak egy szimpla, nem zománcozott edény -abban ugyanúgy le lehet égetni a trjet, mint egy zománcozottban.

A vízágyas tejforralók lényehe, hogy a főzőlap nem érintkezik közvetlenül a tejjel, a forró víz nem hevíti túl.

2022. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kb. így néz ki:


[link]


Csak nekem kisebb van, nem 3 literes. A sípot kell letekerni, ott lehet beletölteni a vizet. Pudingot, kakaót is lehet benne főzni. Amíg a víz el nem forr belőle, nem ég le benne semmi, mivel nem tud 100 fok fölé hevülni.

2022. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!