Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kotyogós kávéőrleményhez...

Kotyogós kávéőrleményhez mennyit kell állítani a Hario-n?

Figyelt kérdés

Adott egy Hario Mini-Slim Pro, ezzel szeretnék őrölni kotyogóshoz. A méretet tudom (fine), hogy mekkora kellene, csak a őrlőn nem, hogy mennyit állítsak. Neten változó, van aki 4-6 klikkre esküszik, de találtam oldalt ami 9-et adott meg.. mondjuk utóbbi szerintem már sok.


Valakinek van ezzel tapasztalata?



2023. márc. 1. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt annak függvényében kell ki kísérletezni, hogy milyen kávét iszol. Hiába állítod most 5 re, ha utána másik fajta kávét raksz bele nem biztos, hogy jó lesz hanem 4 kell. Persze eltérés ízben akkor is lehet, ha ugyan azt a kávét iszod folyton, ahogy levegő és pára éri a kávészemeket de ez már egy másik része.

Javaslom darálj egy mennyiséget 4 esen egyet 5 ösön egyet hatoson aztán főzd le és kóstolgass.

2023. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg az lesz. Kaptam a Hariohoz promó kávét, majd azzal próbálgatom :D
2023. márc. 2. 17:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem kellett annyit kísérletezni, 4-es álláson konzisztens medium-fine nagyságúra tudtam őrölni ami szinte tökéletes a Moka-hoz. Talán kipróbálom majd az 5-ös állást is.
2023. márc. 3. 22:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!