Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vannak hasonlóan egyszerűen...

Vannak hasonlóan egyszerűen elkészíthető finomságok, mint a kókuszgolyó? Vagy a tejbegriz gombóc?

Figyelt kérdés
2023. márc. 3. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Vannak bögrés süti receptek a neten, itt van egy:

1 kis szelet vaj

1,5 evőkanál tej

1 db tojás

2 evőkanál cukor

2,5-3 evőkanál liszt

Ítlés szerint csokidarabkák

Ezt keverd össze, majd 2 percig mikrózd

2023. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

“Pohárkrém”

Babapiskota összetörve vagy darált keksz kis cukorral

Fahéjas reszelt alma

tejszínhab

Egy pohárba tálba belerétegezve.

Ha egy kis bonyolítás belefér és ráérek vanília pudingot szoktam még bele rakni.

Alma helyett meg kb rakhatsz bele bármit lekvárt, nutellát, mogyoróvajat túrót🙈 amit találsz.

2023. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Zserbó golyó

Darált dió, darált keksz, baracklekvár, összegyúrod kigolyózod, csokiba mártva.

2023. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Muffin

Banánkrnyér

2023. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Retró kókuszgolyó


4 darab tojásfehérje,

18 dkg kókuszreszelék,

17 dkg porcukor

A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük, majd óvatosan hozzákeverjük a kókuszreszeléket. Habzsákba kanalazzuk, vagy kanál, esetleg fagyiadagoló segítségével szép halmokat teszünk a sütőpapírral bélelt tepsire. A kókuszcsókokat 180 fokos légkeveréses sütőben 10-18 perc alatt megsütjük.

Max. 30 perc.

2023. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Vannak.
2023. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2023. márc. 4. 08:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csöröge:

[link]


Nekem egyik gyerekkori kevencem a rántot tejbegríz:kicsit sűrűbb tejbegrízt kiöntőm egy lapra, lehűtöm, kockára vágom, panírozom, kirántom, porcukorral megszórom.


Gyümölcsrizs pohárba: Kissé lazább tejberizs, lehülés után felvert tejszínhabbal összekevetem, gyümölcsvagdalékkal (rétegezve vagy keverve) vadítom, tetejére tejszínhab.


Gyümölcsös rizs: Őzgerincformát kibélelek fóliával, félig öntöm tejberizzsel, erre valamilyen gyümölcs, pl. Őszibarackkonzerv szeletelve (de lehet ananász, körte, ...) rá a vaniliapuding. Hűtés után kiborítom egy vágólapra és szeletekkel tálalom.


Rizsescsoki: 1 porzselatint kis vízben összekeverek, állni hagyom. 25 dkg margarin, 10 dkg cukor, 3 ek holland porkakaó. Addig melegítem egy 3 l-es lábasban, míg elolvad a vaj - nem forralom. Le a tűzről, bele a zselatint, egyneműsítem, bele 80-100 g puffasztott rizs vagy köles, fóliával fesett őzgerincformába kiöntöm, hűtöm. Kiboritás után egészen vékony (2-5 mm) szeletekre vágom.


Tiramisu, epres tiramisu


Citromparfé: [link]


és még sokan mások... :)

2023. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!