Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Leírjam, hogy készítem a...

Leírjam, hogy készítem a töklevest?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, nekem is van receptem.
2023. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szívesen meghallgatom!
2023. márc. 22. 13:53
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Kíváncsi vagyok a töklevesedre:)
2023. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Írjad!
2023. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is van receptem majd összevetem a tiéddel.
2023. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést. :)

Cukkiniből szoktam készíteni, mert sokkal jobb állaga van szerintem. Meghámozni nem javaslom, mert nagyon könnyen szétfő, de én például azt sem szeretem, ha nincs megpucolva, ezért az aranyközéputat szoktam választani: csíkosan meghámozom és így marad egy kis tartása. Nagyjából két liter leveshez négy közepes méretű cukkinit szoktam felhasználni. A reszelő legnagyobb lyukán lereszelem, beleteszem a lábasba és felöntöm vízzel éppen addig, hogy ellepje. Ekkor mellé teszem a kaprot (először teafőző tojásba, hogy szépen kiázzon, majd a végén kiszedem és nagyon apróra feldarabolom, hogy ne legyen zavaró evés közben), sózom és barnacukrot is teszek bele. Miután a cukkini megpuhult felforralt vízzel felöntöm, hogy meglegyen a két liter. Hőkiegyenlítéssel hozzáadom a tejszínt, közben megkóstolom, hogy kell-e még bele valami (só, cukor, kapor) és ha úgy ítélem meg, hogy készen van, akkor egyet forralok rajta, majd leveszem a főzőlapról.

Hidegen szoktuk enni, nagyon finom hűsítő leves nyáron (is) és nagyon finom. Jó étvágyat annak, aki kedvet kap hozzá! :)

2023. márc. 22. 14:19
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem érdekel .
2023. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor minek kattintasz a kérdésre? :)
2023. márc. 22. 15:15
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert megkérdezted, hogy leírd-e .

Gondoltam válaszolok, hogy miattam nem kell leírni, mert nem érdekel .

Vagy csak az válaszolhat, akit érdekel ? Jézusom....

2023. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
9# Ne itt éld ki a frusztrációd, köszi!😊
2023. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!