Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kézi, zsinórós aprítóval...

Kézi, zsinórós aprítóval mennyire lehetséges földimogyót aprítani?

Figyelt kérdés

Házilag szeretnék mogyoróvajat készíteni, viszont máris van egy kisebb problémám; nincs elektromos késes aprítóm. Ellenben találtam egyet, ami kézi, zsinórós (márkája, delimano, még anno a cba-ban vettem ilyen szezonális kedvezménnyel, ha jól emlékszem).

Utánanéztem az interneten, hogy a hagymán és egyéb zöldségeken kívül másra is használható-e, és ha minden igaz magvakra is jónak kell lennie. Viszont kissé tartok attól, hogy túl nehezen vinné a keményebb földimogyorókat. Meg persze, gondolom nem is tudná olyan nagyon kis darabokra összevágni, mint egy elektromos késes aprító...


Várom a tanácsokat, avagy bármit, ami egy kicsit is segítő szándékú. Hátha volt más is hozzám hasonlóan elvetemült és kipróbálta otthon a fent említett módon elkészíteni.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. aug. 13. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Milyen a zsinóros aprító?
2023. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Felejtsd el, ez még zöldségeket sem tud pépessé darabolni, nem hogy kemény magvakat.
2023. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
esélytelen. félig ragacsos, félig darabos lesz. az ki van zárva hogy mogyoróvaj legyen belőle, sajnos rendes késes aprítóval sem mindig lehet
2023. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Mogyoróhoz speciális aprító kell, ha mogyoróvajat akarsz belőle csinálni. A kézi aprító meg arra sem elég, hogy felaprítsa. Puhább zöldségek, gyümölcsök aprítására való, pépesítésre semmiképpen.
2023. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
90%

Behúzózsinóros szerkezet, rokonnál láttam én is. Hasonló a motorindítókhoz (csónakmotor, láncfűrész stb.), azaz ráncigálni kell.

De amikor nagyon teleraktuk hagymával, abba is majdnem beleszakadt, ki kellett venni pár darabot.

Noha egyébként hagymát nagyon jól darabol / kockáz.

Mogyorót nem próbáltunk vele.

2023. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Késes szerkezettel nem fog menni. Őrlőműves kell hozzá.
2023. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Diódaráló?
2023. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor nem próbálom meg véletlenül sem.


Diódarálóval? Ilyen régi, ezerszázéves darálónk van, fém henger, meg test, és úgy kell kézzel tekerni... Dióra tökéletes. Eddig eszembe sem jutott, hogy mogyoróra is jó lehetne.

2023. aug. 13. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A diódarálóval csak por lesz belőle- amíg konkrét örlő nem bontja fel a mogyorót, addig nem fog a zsír kicsapódni és nem lesz krémes
2023. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!