Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért lett buborékos a cékla...

Miért lett buborékos a cékla savanyúság teteje?

Figyelt kérdés

Most főztem először cékla savanyúságot télire. Internetes recept alapján. Megfőztem a főzőlevet, raktam bele kis tartósítószert, majd ráöntöttem az üvegekbe karikázott főtt céklára. Elkezdett habos lenni a teteje. Miért van ez?

Megijedtem és átmostam a céklát és az üvegeket is, majd csináltam új levet rá, ez már hidegen tartósítószerrel. Kicsit elegyengettem, hogy ne legyen a cékla szeletek között levegőbuborék és leszedtem a tetejéről néhány buborékot. Eláll így? Javítanom kellene rajta? Ha igen, akkor hogyan?



2023. okt. 3. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Megerjedt.

Az üveget és a fedelét hogyan fertőtlenítetted? Amikor az üvegbe töltötted/raktad a hozzávalókat minden forró volt?

2023. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a szériát kidobhatod! (Cékla savanyuságot egyébként nincs értelme eltenni télire mert cékla egész évben kaphato.)
2023. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért tényleg megromlott.

Csírátlanítva volt az üveg?

Meg is kóstoltad?

2023. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az üvegekkel szerintem nem volt baj. Lekvárt sokszor tettem el az elmúlt pár évben, meg néhányszor kompótot is. Eddig sosem volt baj az üvegekkel. Savanyúsággal most próbálkoztam először.


Tudom, hogy egész évben kapható a cékla, de nem szeretnék vásárolni. Veteményes kertecskémben ültettem céklát és nagyon szép termés lett szerencsére, ezért szerettem volna télire eltenni.


A cékla már nem volt teljesen forró, csak langyos. Felébredt a kicsi lány és nem tudtam egyből folytatni. Ezzel lehetett a baj?

2023. okt. 4. 20:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma néztem az üveget elemlámpával is, de nem láttam, hogy habzana. 1-2 nap megbontok egy üveggel.
2023. okt. 4. 20:22
 6/7 anonim válasza:
mennyit csináltál?
jan. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olyan 10-11 üveg lett összesen. Megkóstoltuk azóta és ehető. Igaz, hogy ecetesebb lett, mint ahogy gondoltam, de szerencsére nem kellett kidobni eddig még. Azóta már szerintem 4 üveg is elfogyott. Remélem a többinek is ilyen íze lesz.
jan. 15. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!