Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A friss gombát hogyan kell...

A friss gombát hogyan kell lefagyasztani,hogy elkészítés után ne legyen gumis,rágós?

Figyelt kérdés
febr. 6. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Minden gomba gumis, rágós. A friss is és a fagyasztott is
febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De ha fagyasztani szeretnéd én nagyobb mennyiségben szeletelem tálcán szétterítve fagyasztom.

Ha megfagy dobozolom vagy zacskózom.A gomba normál állapotban is kissé rágos nem puha.

Esetleg pöfeteg gombát próbálj ha szezonja van.

febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Anyukám mindig leforrázta, majd mikor megszáradt akkor tette el adagokban. Nem volt nyúlós. Esetleg próbáld meg. Ő erdei gombákat csinálta meg így.
febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
sehogy
febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelt (egyszer egy haver hozott egy rekesz csiperkét). Akkor utánanéztem a neten, és többen írták, hogy felszeletelik/darabolják (ahogy majd fel szándékoznak használni), és kicsit megpárolják egy kevés étolajon, kihűl, és úgy fagyasztják adagokban.

Kipróbáltam, működött.

febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát jobb megszárítani.
febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állaga romlani fog, mint pl. az eperé, törik szerintem a szerkezete. De azért fagyasztható, talán vennni is lehet így, de fajtától függ.
febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pl fagyasztottat használok pl milánóiba vagy kínaiba stb amibe kiegészítő a gomba mert akkor nekem mindegy ha esetleg össze esik a gomba, rántott gombát meg csak frissen mert az más.

Egyébként meg kell pirítani hogy nedvesség elpárologjon és lehet fagyasztani. Igaz tölteni meg rántani már nem lesz jó.

febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!