Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen lenne a fekete erdo...

Milyen lenne a fekete erdo torta, ha meggy helyett cseresznyet hasznalnek?

Figyelt kérdés
Ahol en elek nem ismert a meggy.Neha europai aruk kozott lehet talalni meggylekvart, de mivel nem veszik, nagyon ritkan lehet vele talakozni. Nem is szeretem, mert szinte csak zselatin meggy foszlanyokkal. Cseresznyet mindig, valtozatos fajtankent, frissen, fagyasztva mindig lehet kapni. Valyon jo lenne vele a torta? A savanykas voros afonyara is gondoltam, vagy a kettot keverni?

#cseresznye #MAGYAR MEGGY #FEKETE ERDO TORTA #VOROS AFONYA
ápr. 27. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Melyik ez az ország?



De ja, lehet, csak adj hozzá egy kis citromsavat, hogy savanykás legyen.

ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ízetlen, jellegtelen.

Egyébként abba NEM lekvár kell, hanem gyümölcs megpárolva. Ha lekvárt teszel bele, föleg, ha bolti zselatinosat, akkor ne csodálkozz, hogy nem lesz jó.

Ha nincs meggy, akkor meggybeföttböl még elöbb lehet normál ízt kihozni, a lekvárok erre nem alkalmasak.


Ez a torta kifejezetten meggyel jó, ezt mással helyettesíteni nem lehet.

Süthetsz hasonló valamit, de az nem igazán fog hasonlítani erre.

ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Pl Hollandiában sincs meggy, csak cseresznye.


Jo lesz azzal is, kérdező.

ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott az itt ritkan kaphato megylekvart hasznalni.

Kedves 1 es, valaszodat valoban hasznosnak ertekeltem, ez az en kerdesem, nekem igenis hasznos, ki az aki azt lepontozhatja? Usa Boston.

ápr. 27. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami keleteurópai bolt nincs arrafelé?


A Google nekem mutat többet is. Úgy kerestem rá, hogy "Eastern European Grocery Store Boston"


Feldobott vagy hármat is.



Berakod a telódon a translate image funkciót, és lefordít mindeféle lengyel terméket, hogy mi van benne. Én Angliában így szoktam vásárolni náluk.

A cimke más, de a tartalom hasonló, vagy ugyanaz mint otthon.

ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezekben a Kelet Europai uzletekben lehet ritkan kapni a zseles meggylekvart. Se friss, se fagyasztott meggy nincs az erdeklodes hianya miatt, mondta az elado. Koszonom, hogy utana neztel.
ápr. 27. 22:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel a töltelékbe úgyis meg van fõzve, lehetne esetleg a friss cseresznyét meg ezt a zselét keverni, úgy, hogy összefõzöd a kettőt?


Az egyik az íz, a másik meg az állag miatt. Bem lesz 100%, de azért talán hasonlít.



Cranberryt be tegyél bele, az nagyon más ízvilág.

ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

AZT áruld már el, mit akarsz ZSELÉS MEGGYLEKVÁRRAL????

A Fekete erdö tortába NEM KELL LEKVÁR, sem zselés, sem másmilyen!

ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Sava miatt jobb a meggy.Áfonyavsl lehet még próbalkozni csak ne lekvárral.

Cseresznyét kihagynám.

ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!