Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet csokit olvasztani?

Hogyan lehet csokit olvasztani?

Figyelt kérdés

Mikróra (kényelmi szempontból elsősorban erre) gondoltam, illetve a gőz feletti olvasztásra?

300 g-t Milkát szeretnék megolvasztani


2010. dec. 5. 13:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mikrót nem javaslom, mert nem egyenletes. Én egyszer nagyon csúnyán odaégettem, pedig kivettem mindig kevergetni, de nem volt jó.

Gőz felett javaslom! Vagy ami a legjobb: kis csokifondü szerkezet, nekem van elektromos. Amióta megvan, mindig abban olvasztom a sütikhez is :)

2010. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Gőz fölött:

Felteszel egy edényben vizet, ráteszed (szintén egy edényben) a csokit összetördelve, és szépen meg fog olvadni :) Néha-néha átkevered (így gyorsabban olvad), és figyelj arra, hogy az alsó edényből a víz ne gőzölögjön el teljesen, mert akkor leég a csoki, illetve a kanalat ne hagyd az edényben, mert felforrósodik :) Ha sütire teszed, akkor olajjal hígítsd :)

Sok sikert!

15/l

2010. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Így van, vízgőz felett, az edény ne érjen bele a vízbe, illetve ügyelj, hogy a csokit se érje víz :).
2010. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
Mikróban is lehet, én mindig ott olvasztom össze egy kis habtejszínnel. A csokit összetördeled, rálöttyintesz egy kis habtejszínt, attól függően, hogy milyen sűrű masszát akarsz, berakod a mikróba, de úgy félpercenként nézz rá, keverd át, hogy ne legyen gond:)
2010. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
én beleöntöttem egy jénai tálba kicsi tejet azt tűzhelyen felforraltam és beleraktam a csokit :D És tökjól megolvadt :D
2010. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is gőz felett szoktam jénai tálban. Viszont nekem mindig kell beleraknom egy kis zsíradékod (én vajat használok), különben nem olvad el rendesen. Mondjuk csak tortabevonót szoktam olvasztani, lehet jobb minőségi csokival nincs szükség vajra.
2010. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

"15/l"


te tudsz csokit olvasztani? ;)

2010. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Valószínű, mivel leírtam... :D

Amúgy meg, nem egy nagy varázslat, miért akadtál fenn ezen? :D

2010. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

"Valószínű, mivel leírtam... :D

Amúgy meg, nem egy nagy varázslat, miért akadtál fenn ezen? :D"


hát nem varázslat de én már próbáltam nem egyszer olvasztani régen és nem sikerült soha :D igaz fiú vagyok :D

amúgy nem akadtam fenn ezen, csak a legtöbb 15éves csaj nem sok mindent tud ám :D de akkor Te kivétel vagy :D

2010. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Elsőre nem sikerült nekem sem, ugyanis a víz elpárolgott alóla, én pedig simán néztem a focimeccset, miközben Sims-eztem :D


14 évesen én sem tudtam még egy melegszendvicset sem sütni, újabban pedig én sütöm hétvégén a sütit... :) éljen az önállóság :D

2010. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!