Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sütöttetek már fasírtot...

Sütöttetek már fasírtot sütőzacskóban?

Figyelt kérdés

Milyen lett?

Nekem Alufix márkájú van itthon és rá van írva, hogy egybesült fasírtot vagy gombócokat is lehet benne sütni.

Köszi a válaszokat!


2011. jan. 6. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát a fasírt az éppen nem zacskóban sütésre van! Úgy fő meg benne.Úgy gusztusos ha barnára pirul.
2011. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy szeretem, ha kívül jó ropogós :)

Csak ne tocsogna az olajban és ne lenne utána 2 napig olajszag a lakásban... :(

2011. jan. 6. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiveszed a zsírból, egy papírtörölközőre, vagy szalvétára tedd, ami felszívja a zsírt, és nyitott konyhaablaknál süsd, máris megoldódik minden problémád.
2011. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ötlet. Papir törlő helyett használj megszáritott kenyér szeletet. Nekem mindig van itthon, arra szedem ki a ropogós hagyma karikát, rántott hust, fasirtot stb. Egészen felszivja a zsiradékot, és nincs papir ize.
2011. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár egyik sem a konkrét kérdésre jött, de nem baj :))

Nos, a papírtörölközős módszer szerintem semmit sem ér, mert az egész fasírt tiszta olaj, nem csak a külseje.

A kenyeres módszer is kb. ugyanaz lehet, bár nekem sohasem volt még papírízű semmi :)


Amúgy pedig sütöttem párat a zacsiban és nem volt rossz! Az utolsó pár percben szétvágtam a zacskót és úgy pirítottam még, egész jó lett!

Viszont a fűszerezését nagyon elrontottam, tök sós lett, de mellette teljesen ízetlen, mármint nem elég fűszeres és abszolút nem volt az az igazi fasírt íze :(

Ez nem valószínű, hogy a sütés módja miatt lenne, ugye?

Életem első fasírtja volt amúgy :)

2011. jan. 6. 14:50
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja a nyitott konyhaablak meg a gyerekek miatt lehetetlen télen, mert állandóan a lábam alatt vannak, amikor főzök :)

Amúgy én is nyitott ablaknál szeretek (szeretnék) főzni, még -10 fokban is :)

2011. jan. 6. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem a sütés módja miatt volt iztelen ha érdekel, én igy csinálom a fasirtot: 50 deka darált hús, legfinomabb dagadóból, lapockából. 2 db áztatott zsemle kicsavarva, l db tojás. Só, bors, egy pici hagyma reszelve, 3-4 gerezd fokhagyma reszelve, esetleg vegeta. Öszzegyurva, ha lágy, pici zsemle morzsával átgyurni. Egyforma gombócok ellapitva, morzsába forgatva. Sütés, ha olajban, akkor l0 perc az egyik oldalán, majd fordit, és még l0 perc. Lecsepegtetés, leitatás. Nem kell rögtön fogyasztani, kicsit pihentetni kell.
2011. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Mivel szeretem a tojással töltött rúd fasírtot, és azt sütőpapíron sütöm, kipróbáltam göbfasírtot is sütőpapíron sütni. A családnak ízlett, nem tocsogott az olajban és csak a fűszeres fasírtillatot kellett kiszellőztetni.

200 fokon egy szűk óra alatt megsül egy tepsi fasírt.


Sütőzacskban nem próbálnám, mert ahogy írták, ott a gőzők benn maradnak és inkább párolódik.

2011. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a sütőzacskóban éppen az a jó, hogy bent tartja a gőzt, és az ízanyagokat, de az ételpirulását nem gátolja meg - én finompékárukat szoktam benne sütni (kiflit, zsemlét, stb.), amik nem száradnak ki, viszont szép piros-ropogósra pirulnak - szerintem ez a fasírtnál sem lehet másként, és mégiscsak egészségesebb az olajban sütött verziónál...
2014. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!