Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mik azok az élelmiszerek,...

Mik azok az élelmiszerek, amik feltétlenül kellenek?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most készülök életem első albérletébe. Már a hétvégén költözök, csak nem jut eszembe semmi a són, liszten, tojáson kívül, hogy mit is kéne venni. Segítenétek?

19/L


2011. febr. 10. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
tej, vaj(margarin), cukor, fűszerek amiket szeretsz és sok mindenhez kellenek (pl bors) száraztészta, rizs, májkrém konzerv és kenyér/zsömle/kifli mindig legyen otthon ;)
2011. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

kenyeret én sose veszek,nem fogyna el csak magamnak...


liszt,zsemlemorzsa,tojás,bors,paprika,delikát,só,mustár,majonéz,tojás,cukor,búzadara,tésztából többféle,olaj,zsír,zacskósleves,vaj,tejföl,tej,

2011. febr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól jegyezd meg!(édesanyám tanította)

Ha kenyér, zsír, krumpli, vöröshagyma van itthon, már nem lehet éhenhalni.

Persze ezen kívül:

só, bors, paprika, ételízesítő (egyéb fűszerekkel ráérsz)

liszt, cukor, száraztészta, rizs, tojás, tejföl, túró, tej

felvágottak, vaj, savanyúság, 1-2 szál zöldség, zöldpaprika, fokhagyma


Most vegyél valami kész-, ill. félkész ételt 1-2 dobozzal, majd utána kitalálod, hogy milyen húsféleséget vásárolj főzéshez, akkor már tudod, hogy kell-e még:

zsemlemorzsa, kelkáposzta, hordós káposzta, vagy hasonlók.

2011. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. A kaja néhány napig meg van oldva, viszek magammal néhány adag fagyasztott pörit.

De jó, hogy írtatok! A rizs, búzadara eszembe se jutott volna, pedig szeretem.

2011. febr. 10. 10:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én szept-ben költözök albiba szombathelyre egyetem miatt. Biztos van hűtő az albiban, szóval a hűtős dolgok elállnak, a többi meg jó szobahőmérsékleten is. gondolom főzni is fogsz néha, hogy ne legyél éhes:) Én ezeket írtam fel, szerintem ezek az alapélelmiszerek. Legalábbis számomra: fűszerek(só, bors, vegeta, oregánó, paprika, sültek) ketchup, mustár, majonéz, ezekből a kis tubusos,

májkrém konzerv, leveskocka, hagyma, fokhagyma, krumpli, zöldség, gyümölcs, tészta, rizs, liszt, cukor, étolaj, lekvár, kakaó, müzli, ásványvíz, csemegeuborka, citromlé, tea, hús, főzőtejszín, kukorica, borsó, répa, vaj, tej, tojás, joghurt.

2011. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem a témába vág.. de Szombathelyre egyetemre jövő! Milyen szakra jössz?

Egyébként én is mindig a magam kárán tanultam meg, mit nem vettem a boltban, aztán rögtönözni kellett :D

2011. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
ne fald fel a fagyasztott pörköltet mindet:))) később, ha meg lesz "mindened "sokmindent tudsz csinálni belőle.nem árt, ha egy kis húsdarálót, aprítót beszerzel,sokat fog segíteni.
2011. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

hagyma, krumpli, zsiradék, liszt, cukor, rizs, száraztészta,tartós tej, tejföl, pár zöldségféle,némi

szárazáru a hűtőbe, csomagolt felvágott, szeletelt kenyér.

később ráérsz bővíteni a készletet.fűszerek, kecsap, mustár sajt,vaj, tejföl stb.egy két héten belül rájössz, hogy mi hiányzik a legjobban, és majd apránként mindent be tudsz szerezni, hogy teljes legyen a komfortérzeted.

sok sikert és kérdezz bátran, ha valamire kíváncsi vagy.

üdv.

2011. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ma 10.52-esnek: földrajzra megyek
2011. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb én is ezekre gondoltam, mint amiket előttem leírtak. Annyit tennék hozzá, hogy figyelj a szavatossági időkre, mert egyes kajafajták könnyen megromlanak. A tejföl, tartós tej pl. bontatlanul hetekig eláll, felbontva már néhány napon belül meg kell enni őket. A többi romlandó ételből is csak annynit vegyél, ami biztos elfogy (pl. párizsi, kenyér...) Én mindig ezekkel voltam (vagyok ) bajban.
2011. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!