Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet fél kiló túrót 16...

Hogy lehet fél kiló túrót 16 zsemlével összepárosítani, ha túrós zsemle a cél?

Figyelt kérdés
Szegény apa tegnap vett 8 zsemlét, abból elvittem kettőt. Mivel nem találta őket, ma vett 10et, így lett 16 zsemlém, amit fel kell használnom, de csak fél kiló túróm van. Hogy lehetne elég tölteléket, finomat beletenni?
2011. márc. 22. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Körözöttes? Tudtommal abban is van túró, de bocs ha hülyeséget mondok.
2011. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a turos rétest szoktam így csinálni lehet segit.Összetöröd a túrót,mondjuk ehez a mennyiséghez teszel 4 tojás sárgát,sukrot vaniliás cukrot,2 púpos evőkanál grizt.A 4 tojás fehérjét pedig felvered kemény habbá,majd óvatosan összeforgatod,ja mg kis reszelt citromhéj is mehet bele ha szereted.A kifliket tejjel meglocsolni és bele a massza,amúgy tehetsz kevesebbet is mert megfog dagadni a töltelék a griz miatt.
2011. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A gríz, amikor sütöm a zsemléket (20-25 perc általában), akkor biztosan megpuhul? Elég kellemetlen lenne, ha kemény marad.
2011. márc. 22. 16:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom mondani amit én látok én a túrós rétest készitem így és eddig sose maradt kemény,gondolom a turo levében puhul meg.Mivel a rétestésztám bolti én sem sütöm tobább.Ne tegyél bele többet mint irtam és szerintme nem lesz baj.Ha gondolod hagyd ki a grizt,de akkor nem tudom hogy megdagad e szépen.
2011. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy feltudod túrbózni(ha van otthon)barackbefötted,vágsz bele kockára végott(1×1cm-es)beföttdarabokat és összekevered a turoval.Isteni lesz hidd el és a túróspiét mega rétest szoktam így feltúrbózni,de ha idénye van akkor eperrel is fini:)
2011. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Személy szerint én is tuti kőrözöttet csinálnék... Fél kiló túróból már egy tisztességes mennyiséget [ami 16 ilyen levegő zsömlére bőven sok is... mondjuk nekem nem lenne] lehet gyártani, természetesen 1 nagyobb pohár joghurt/tejföl elköll bele. Lilahagyma, újhagyma, pirospaprika, ízlés szerint besózni, és kész is.
2011. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, legközelebb kőrözött lesz, de apa most ilyet kért. Amint végzek, beszámolok az eredményről :)
2011. márc. 22. 17:10
 8/12 anonim ***** válasza:
tegyél pár zsömlét a fagyasztóba, máskor jól jön.a fél kiló túróból pedig csinálj annyit, amennyit meg is tudtok enni.
2011. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na majd ird le hogy sikerült-e.
2011. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16 zsömle, fél kiló túró... 2 személyre... itthon 1 személyre nem lenne elég, bármi is legyen belőle :))
2011. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!