Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » BODZA szörpre van valakinek...

BODZA szörpre van valakinek bevállt receptje, ami eláll akár télire is?

Figyelt kérdés
Ott tartok, hogy 3. napja a pincében áll a bodzavirág forralt majd lehűtött vízben amibe raktam citromkarikát is, 6 liter vízhez 4 citrom és sok sok bodzavirág! De hogyan tovább, mindenki máshogy mondja már magam sem tudom hogyan tovább! Eredetileg úgy terveztem, hogy leszűröm és literenként 1 kg cukorral felfőzöm egy mokkáskanál nátrium benzoáttal és szárazdunsztolom! Jó e szerintetek így! Vagy bevállt receptet írna valaki, holnap készíteném el! Köszi előre!
2011. máj. 16. 21:21
 1/5 Tinker Bell ***** válasza:
89%
Én nem szoktam főzni. Sem előtte, sem utána és semmilyen tartósítószert nem szoktam hozzárakni. Bár nálunk sosem áll el télig, mert elfogy hamar, de megromlani sem szokott, mert hűtőben vagy hideg kamrában tárolom.
2011. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bodzavirágszörp

300 g bodzavirág, 1 citrom karikára vágva, 3 l víz

24 órát hüvös helyen áztatni, gézen átszürni, + 2,5 kg cukorral felmelegiteni majdenm forrásig, azonnal csavaros tetejü üvegekbe tölteni, és lezárni.


Sok éve készitem igy, és sose romlik meg, volt olyan, hogy két évig is megmaradt. Nem dunsztolom, nem forralom fel egészen (mert akkor a vitaminok lebomlanak benne) és tartósitószert sem teszek bele soha.

2011. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok: ha megkezdek egy üveget, akkor utána már hütöben tartom.
2011. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt készítettem.

[link]

(Nem volt sok virágom, csak 7 tányér, így arányosítottam. Ma vettem ki a dunsztból. Finom lett, de télig el fog fogyni...)

2011. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utólsó! Én is pont ezt készítettem elé ma,ez mellett döntöttem! Próba cseresznye :-)
2011. máj. 17. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!