Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hány fok a "magas lángon" és...

Hány fok a "magas lángon" és az "alacsony lángon"?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok és főzni akarok. Előre köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 30. 12:32
 1/3 anonim válasza:
Alacsony hőfok kb. 50-120 fok, a közepes kb. 120-180 fok, a magas kb. 180-250 fok. Én legalábbis eszerint főzök-sütök. Mindig érdemes alacsony-közepes hőfokon főzni, mert így nem is ég oda, a tápanyagtartalma is megmarad az ételnek és finomabb is lesz. A magas hőfokot inkább sütésnél használják, ott is inkább a vége felé és rövidebb ideig, ha pl. hirtelen akarsz valamit pirítani. Esetleg némelyik sütit is magas hőfokon kezdik sütni, de aztán lejjebb kell venni. Remélem, tudtam segíteni.
2011. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

Magas láng: a tűzhely gombjának a legerősebb állása (akár gáz, akár elektromos esetén), az alacsony a legkisebb fokozat (azaz tartalék), közepes: a kettő közötti állás.

Sütésnél: magas: 200-250 fok, közepes: 150-190 fok, 140 alatt alacsony.


Üdv!

2011. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tartalék: takarék.

Amúgy olajban való sütésnél (pl. sült krumpli) úgy kell csinálni, hogy nagy lángon forrósítod fel az olajat (ha kis lángon teszed, egyrészt tovább tart, másrészt elég, így sokkal egészségtelenebb lesz.), a forró olajba teszed a kaját, és akkor már lehet variálni, mit hogyan (továbbra is nagy lángon vagy visszaveszel).

Azt, hogy elég forró-e az olaj, onnan tudod, hogy egy csipetnyi kenyérmorzsát teszel az olajba, és ha forr körülötte, akkor már forró.

2011. júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!