Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudnék piros marcipánt...

Hogyan tudnék piros marcipánt csinálni? Vagy hol lehet kapni marcipánt?

Figyelt kérdés
Kisfiam közeleg a szülinapja,és saját kezűleg szeretnék tortát készíteni neki,de nem tudom hogy marcipánt hogy készítsek,vagy hol vegyek.
2009. ápr. 13. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűbb venni, mert elég bonyolult csinálni. Kapsz tömbmarcipánt, színeset is. Én Szamos cukrászdában szoktam venni, mert ott friss, amit üzletekben lehet kapni az néha olyan száraz, hogy már nem tudsz vele jól dolgozni.
2009. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
22%
A fehér marcipánt piros arannyal bekenve kaphatsz ilyet, ami nagyon tartós.
2009. ápr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Előttem szóló, teljesen biztos vagy benne, hogy a piros arannyal bekent tortának örülni fog a gyerek?
2009. ápr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Tescoban Corában lehet kapni minden féle színűt.
2009. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
vagy vehetsz színtelen marcipánt és még hozzá ételszínezőt.(én folyékony állagút szoktam)
2009. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
65%
Pont azért lesz tartós, mert a piros arany miatt nem nyalja agyonra 2 perc alatt.
2009. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van késes betétes robotgéped, akkor nagyon egyszerű marcipánt csinálni, de szerintem még a sima turmixgép is megteszi.

Ez kell hozzá:

20 dkg mandula (a hámozott, szeleteltből a legegyszerűbb csinálni)

15 dkg porcukor

víz (nagyon kevés!), és mivel pirosat szeretnél,

ételfesték.

A mandulát a késes robotgépbe berakod, és a porcukorral együtt összeaprítod majdnem por állagúra. Apránként (teáskanalanként) hozzáadod a vizet, hogy jól gyúrható legyen. Kész. :)

Az ételfestéket meg aszerint add hozzá, ahogy fel kell használni a leírása szerint. Sose használtam még.

2009. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Vegyél boltban marcipánt, van színes is piros is meg van fehér azt meg piros ételfestékkel tudod megszínesíteni, de ha már van úgy is olyan marcipán ami piros színű akkor vegyél azt! :)
2009. okt. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!