Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehetne a zacskós...

Hogyan lehetne a zacskós burgonyapüréből burgonyagombócot csinálni, olyat, mint ami a vadashoz való?

Figyelt kérdés

Van 3 zacskó pürém.


Köszönöm!


2011. szept. 8. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem sehogy.

de ahhoz zsemlegombóc nem jó??

hamar megvan az is

2011. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet szerintem, bár még nem próbáltam. Szerintem keverj be egy port egy tojással, kevés zsírral, és liszttel, amennyit felvesz, nem lehet rossz...
2011. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A zsemlegombóc eszembe sem jutott...Nem csináltam még.Köszi mégegyszer!
2011. szept. 8. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már csináltam, a port sós meleg vízzel elkevertem burgonyapüré sűrűségüre, adtam hozzá lisztet és tojássárgáját, majd kifőztem, de legtöbbször kis rudakat formáltam, lisztben megforgattam , olajban kisütöttem, így még finomabb a vadashoz.
2011. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csinálj a porból pürét előírás szerint. borsod, sózd és, ha kihűlt tegyél bele egy tojást, majd annyi lisztet, hogy gyúrható legyen.

ebből kézzel formálhatsz kis gombócokat, amit forró zsiradékban kisütsz. felfújódnak, és finom kis krumplifánkok lesznek.csak frissen jó.

de, ha kroketteket csinálsz, azokat henger alakúra formázod, bepanírozod hagyományosan, az is nagyon finom ropogósra sütve, de még hidegen is finom.

2011. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

még egy finomság eszembe jutott. a tejfölös sonkás gombóc.

a krumplipürét liszttel tojással és kisütött, csíkozott sonkával vagy

húsos szalonnával összegyúrni, gombócokká formázni és sós forró vízben kifőzni.

sűűrőbe szedni, leöblíteni.

a szalonna zsírjával kikent jénaiba rakni és tejföllel leönteni. be a sütőbe egy kicsit, majd a végén egy kis reszelt sajttal megszórva befejezni a sütést.

salátával, savanyúsággal finom önálló fogás.

2011. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Megcsinálom ezt a sonkás,tejfölöset!Köszi!!!
2011. szept. 9. 18:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!