Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Darált dió daráló nélkül?

Darált dió daráló nélkül?

Figyelt kérdés
Nincs darálóm, szerezni sem tudok, viszont szeretnék diós bejglit sütni ajándékba. A boltban csak egész diót láttam. Mit tegyek? Szerintem nem tudnám eléggé összezúzni valami kemény tárggyal, mert a bejglitöltelék teljesen 'pépes'...
2011. dec. 4. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Daráld le a húsdarálón, és azon szoktam a zsemlemorzsát is készíteni, és egész apróra darálja.
2011. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nyújtófával görgetve összetöröd és ezt esetleg utána kávédarálón finomítod, ha az esetleg van...
2011. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Némelyik boltban lehet darált diót kapni, pl. Lidl.
2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Turmix géped sincs?Én mindig azzal darálom a diót.
2011. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem otthon lakom és semmiféle darálójuk nincsen. Nem tudom elképzelni, hogy össze tudnám zúzni olyan finomra, mint ahogy a daráló darál.

Nem tudom, hogy ugyanaz-e a kínálat minden országban a Lidlben, de az itteniben (nem Mo) nem láttam... De sokkal jobban körül fogok nézni akkor!

Köszönöm a tippeket, de ha van, jöhet még!

2011. dec. 4. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Ugye milyen rossz dolgok voltak a szocializmusban? Akkoriban minden nagyobb boltban volt ingyenesen használható kávé. dió, és mákdaráló!

:)

2011. dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Zöldségeseknél, ha nem is mindegyiknél, akik diót, mákot is árulnak szokott lenni, -vagy régebben legalábbis volt- dió-, mákdaráló és ha ott veszed meg, akkor biztos le is darálják rögtön.
2011. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos most nem otthon lakom Magyarországon, itt semmi sem olyan, mint otthon. Tényleg, zöldségest sem láttam még itt, hihetetlen...

De akkor megnézem majd Lidlben újra, ha pedig nem találok, lehet nekiállok lereszelni darabonként :D Biztos hamar meglesz ;)

2011. dec. 5. 23:23
 9/9 Aranymaca válasza:
Egy konyharuhába tekerd bele a "darálni" kívánt diót, és húsklopfolóval verd apró darabokra :) hidd el, lesz olyan jó, mint a darálás után! Látom régi a kérdés, de senki nem írta ezt az általam oly szívesen használt megoldást...
2015. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!