Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kéne felvernem a tejszínt?

Hogy kéne felvernem a tejszínt?

Figyelt kérdés

Mostanában az a problémám, hogy mikor robotgéppel habverek, a tejszín (ami 30%os és jól be van hűtve) teteje már elkezd "összeugrani", míg az alaja tök folyós marad :S.

Nem tudom felhasználni, mert az egész egy lekevert sz*r lesz.

Nem tudom mi a probléma, új robot gépet vettem, de nem hiszem, hogy amiatt lenne...


2011. dec. 7. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindig szoba hőmérskletű tejszint verek fel. Nekem igy sikerül. Sokat számit az is,hogy hány százalékos 20-30 % os szoktam venni.

Lehet,hogy a cukor miatt ha teszel hozzá. soha ne egyszerre,hanem kanalanként tedd hozzá...

2011. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

soha nem teszek hozzá cukrot, tejszínhab töltelékeket szoktam csinálni, a tejszínhabbal csak lazítok/lazítanám az alapkrémet

szobahőmérsékleteeeeen??? O.o

2011. dec. 7. 12:08
 3/7 mustafa33 ***** válasza:
30%os behűtve jó, de lehet hogy túl gyors a géped. Próbáld meg lassabban ha lehet, ha nem akkor kézi verővel. Ha nem sok akkor akár egy tányérban villával is felverheted (gyerekkoromban nagyanyám csak így csinálta és szép kemény hab volt)
2011. dec. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

wow, villával?

ezek a nagyik a legjobbak :)

megpróbálom, bár egyszer már próbáltam lassabb fokozaton, eredménytelenül

2011. dec. 12. 01:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Lenyomod a habverőket teljesen az edény aljáig?
2011. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

persze, sőt úgy is próbáltam, hogy föl-le is mozgattam

lehet marad a kézi habverő...

2011. dec. 14. 11:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindig megdöntöm a tálat, amiben verem, kb 45 fokban tartom, és a gépet is. Így nagyobb felületen éri a habverő a tejszínt.

Mondjuk hullalát használok, azt mindig sikerült felvernem.


Üdv!

2011. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!