Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet fokhagyma nélkül is...

Lehet fokhagyma nélkül is uborkasalátát csinálni?

Figyelt kérdés
Esetleg lehet mással is helyettesíteni?
2011. dec. 9. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Lehetni lehet, csak azzal pont az uborkasaláta jellegéről mondasz le, és tejfölös uborka lesz belőle.

A fokhagymát esetleg medvehagymával /ha van a mélyhűtőbe/ lehet helyettesíteni.

2011. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Persze simán kihagyhatod.

Tehetsz bele póréhagymát,paprika karikát is.

2011. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Sokan nem tesznek bele fokhagymát,csupán az uborkát. Nem kell feltétlenül bele. Azért szoktak beletenni,mert úgy nem puffaszt.
2011. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
nem !!!
2011. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha olaszosra csinálod, akkor igen.

Olíva olaj, ecet (esetleg 2-3 féle), mustár, zöld fűszerek ízlés szerint, esetleg majonéz (így már nem olaszos, de finom), feta sajt. És lehet ugyanezt még paradicsommal bővíteni (úgy már talán görögös?).

Na mindegy, én nem vagyok recepthű, ami a kezembe akad, abból csinálom a salátát, addig kevergetem a szószt, míg nagyon ízlik, aztán mehet rá a kockára vágott uborkára (háját érdemes lehámozni, de nem muszáj)

2011. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, a hagyományos magyaros ubisaláta tényleg nincs meg fokhagyma nélkül, ezzel én is egyet értek! :o)

5

2011. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet. Én sem mindig teszek bele. Sőt tejfölt sem. Csak sózom, ha levet enged, akkor azt öntöm a cukorral elkevert ecethez. És kész.

Helyettesíteni nem lehet semmivel, mert annak nem fokhagyma íze lesz, de rakhatsz hozzá őrölt pirospaprikát, borsot és snidlinget.

2011. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:
Kinek a pap...
2011. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Miért? Lehet fokhagymával is? nem üti egymást a vöröshagymával? Egyébként még kevés fris kaporral is lehet.
2011. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!