Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tejfölt tényleg lehet...

A tejfölt tényleg lehet liszttel helyettesíteni? Van egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy a tejfölt liszttel helyettesítik. És én csak néztem, hogy most mi van! Tényleg van ilyen?
2011. dec. 24. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mihez? Pl. főzelékhez? Én még ahová "kötelező" a liszt ott is kihagyom.
2011. dec. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

főzelékek sűrítésére simán jó a lisztes-vizes, esetleg a lisztes-tejes habarás.

simára kell keverni habverővel tejföl sűrűségűre, majd pár percig a főzelékkel együtt főzve kiváló sűrítőanyag annak, aki a tejfölt nem szereti.

más esetben nem tudom elképzelni a tejföl liszttel való pótlását.

2011. dec. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy általánosságban kérdeztem, mert nem tudtam, hogy egyáltalán van-e ilyen. És köszi a válaszokat! :)
2011. dec. 25. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a helyetesítést az nem tudom, de az igen hogy régen a piacokon, amikor még hordóból (vagy dézsa vagy mi az ) árultak tejfölt, akkor dúították liszttel oly módon hogy tejet és lisztet kevertek a tejfölhöz hogy több legyen.

Legalábbis kémia órán tanultunk erről, mert van valami vegyszer ami a a liszttel olyan reakcióba lép hogy belilul és így ellenőrizték az ellenőrök hogy dúsított e a tejföl.

2011. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
ez így igaz, a vizezést és a lisztezést egy lakmuszpapírral azonnal ki lehet mutatni...
2011. dec. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ja és a vizezést, a tejtermékkel való múkulást nem az örökké szidott tejipar találta ki, hanem a kistermelők.

én még emlékszem a háztaji tej átétele után, a vizsgálat vizet mutatott ki. no ekkor, szépen levonták a tejpénzből

"vizezés miatti" büntetést. ha harmadszor is előfordult ugyannál a gazdánál,hosszú ideig fekete listára került, szóval megihatta a saját tehene tejét, ha partizánkodott.

a tejföllel a piaci nénikék szórakoztak, hogy jú sűrű legyen, lisztezték. jó párszor lebuktak, akkoriban is volt szigorú ellenőrzés...

2011. dec. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF. Nem lakmuszpapírral lehet kimutatni, hanem 1 csepp jódtinktúrával. Ha kék színűvé változik, akkor a tejföl lisztes. Ha barna marad, akkor tiszta.


ON. Én is csak arról hallottam, hogy régen tejfölhöz kevertek vízzel összefőzött lisztet (csirizt), hogy többnek látszódjon. Ma már a tejfölt növényi olajokkal hamisítják. Ezenkívül még a lisztes tejfölös habarást ismerem.

2011. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. dec. 27. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:

off-ra: igazad van nem lakmuszpapír, csak ez jött a számra:)) jódos indikátornak hívták anno mifelénk...:)

üdv.

2011. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
On-ra: nem hamisítják növényi olajjal, legálisan gyártanak ilyen vacakokat, ugyanis ezek nem TEJfölök.Felismerhető azonban a nevéről, Frissföl, Finomföl, Farmföl és társai...zárójelben , nem magyar agyban született "újítás".
2011. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!