Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a húslevest zöldségekkel,...

Ha a húslevest zöldségekkel, hússal tésztával, szóval kompletten lefagyasztom, akkor miután felengedem fogyasztható lesz? Nem romlik a minősége?

Figyelt kérdés

2012. jan. 4. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen fogyasztható lesz : Én úgy szoktam ,hogy a zöldséget,és a levest és a tésztát külön fagyasztom le. 1 hónapig nem lesz semmi baja. Persze minősége már nem lesz ugyan az mint a friss levesé. De ehető és nem rossz.
2012. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha egybe fagyasztom, szerinted akkor is fogyasztható marad? Kipróbálom az a biztos:) aztán majd megírom milyen lett! Az a bajom, hogy nem tudok keveset főzni, ketten vagyok párommal, de 20l alatt nincs husileves...eddig elosztogattam, most akarok eltenni belőle.
2012. jan. 4. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:
A tésztát azért tedd külön mert szétfog ázni teljesen. A zöldségek szintén. Ha sok levesed van oszd el 2 személyes adagokra ,úgy fagyaszd le. ezeket a leveseket ,feltudod használni majd mártásokhoz ,vagy más krémlevesek alapjának. Ebben már benne van minden iz :
2012. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt azért nem értem, hogy miért kell 20!!! liter levest fözni? Ez tényleg lakodalmas mennyiség, és teljesel fölösleges ennyit egyszerre megfözni. Jó levest lehet akár 4-5 litert is késziteni, hagyományosan, marhahússal, levescsonttal, sok zöldséggel.
2012. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 melcsiboszi ***** válasza:
Én kb. 3,5 liter levest szoktam vasárnapra főzni, 3 napig esszük a párommal... és tényleg, miért kell ennyi levest főzni, ha nem eszitek meg?
2012. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így szoktam meg, nálunk így szokás. Mamám és anyum is ezt a mennyiséget főzi. Csak mi ketten vagyunk általában, de nem szokott gond lenni, mert szívesen küldök mindig haza belőle, meg azon kívül is van kinek adnom. Mindig elkopik, sosem kell kidobnom :) csak gondoltam most teszek el belőle. Én azt nem értem mi a nagy csodálkozások oka :)
2012. jan. 4. 18:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Üresen tedd el a levest, külön a zöldséget, külön a tésztát. Ha együtt melegíted, akkor fura íze lesz. Én még kisebb üvegekben is szoktam lefagyasztani és főzelékekhez használom, finomabb,mint vízzel.
2012. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. jan. 4. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!