Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit tegyek, ha a házi készítés...

Mit tegyek, ha a házi készítési füstölt kolbász kívülről penészedik?

Figyelt kérdés
Kamrában elvileg száraz helyen tárolom.
2012. jan. 17. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
dobd ki.. vidd vissza ha vetted
2012. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Fahamud, ha van azzal átdörzsölheted, aztán fogyasztás előtt lemosod. De csak száraz fahamu jó. Tulajdonképpen, ha szép fehér penész jelenik meg a szikkadt kolbászon, az nemes penész, de ha szürke, akkor ne reszkírozz semmivel. Elvileg, ha elég hideg füstöt kapott nem szabad megromlania nyárig sem. Hideg a spájzod?
2012. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott fehér penész len néha rajta, én lehúzom a bőrkét és ehető. Ha viszont tárolod, akkor nem elég száraz a hely, vagy nem lett jól megfüstölve.
2012. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én alkalmaztam már azt, hogy ecetes vízzel végigsúroltam, töröltem. De tudok olyan variánról is, hogy vizet és sót pépes masszává keverünk, és azzal kell bedörzsölni.


Nedves és nem jól szellőző helyen tartod a kolbászt, ha már eléggé száraz akkor penésztelenítés után tedd be a fagyasztóba.

2012. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az jött be, hogy leszedtem a héját és be a fagyastóba. Onnantól semmi baja nem volt.
2012. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha a kolbász kívülről penészedik, nincs semmi baja! Párásabb helyen van tárolva. A belsejét nézd meg, hogy nincs-e a közebén "lyuk", mert akkor nem jól lett töltve és megromolhat. Ha fagyóba teszed teljesen más lesz az íze!!! és a színe is. kisgyerek korom óta a téli családi hobby a disznóvágás, szezononként 6-8 alkalom a családban. hidd el, hogy nincs baja. mielőtt szeleteled, papírtörlővel jól töröld át!
2012. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Mikor húspultnál dolgoztam ilyenkor nedves ronggyal kellett letörölnöm a kolbászokat, hogy eladhassuk...
2012. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:
Több levegőt neki!!
2012. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!