Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egy hónapot 60 ezer alatt?...

Egy hónapot 60 ezer alatt? Tippeket szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Mint sok mindenkinek nekünk is meg kell kicsit szorítani a kiadásokat, és most éppen az élelmiszer került a középpontba, mivel arra megy el a legtöbb pénz.

80 ezer simán elment egy hónapra négyünknek (2 felnőtt+ 2 kisgyerek), most hogy pontos napi menü, 2 heti bevásárlási terv megy, leszorítottam 60 ra.

Egy nap vacsorára, majd a következő nap ebédre esszük ugyanazt.

És majd mindennap hús is van az asztalon, férjem két óra múlva éhes ha csak tészta, vagy hús nélkül étel van.

Napi joghurt is benne van ebben, meg nagy ritkán valami csoki.

Leírom a most két hetes tervet: spagetti,rakott zöldbab

rántott csirke,paprikáskrumpli,rizsehus,paprikáscsirke, zöldborsóleves, tepsishus+bukta, tejberizs, tökfőzelék,

gulyásleves, grizestészta,resztelt máj,lencsefőzelék virsilvel,lángos, agyagtálban csirke+zöldség-krumpli,

meggyleves, pizza.

Ezekhez az alapanyag 28 ezer forint volt.

Nektek hogy sikerül esetleg ez alatt maradnotok? Vagy építő jellegű kritikát a menüvel kapcsolatban is szívesen fogadok.

Egyértelműen a hús a drágább, lehet hogy pl a darált húsoknál fele szóját használjak? Csinálja így valaki?

Köszönöm.


2012. jan. 17. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tételben kell vásárolni, ha tudod tárolni. Elmenni Tecsóba (legolcsóbb), ill. Aldi és Lidl, ott venni fagyasztott zöldségeket, kilósban. Figyelni az akciókat, ha van húsleárazás, több kilót venni.


Napi 2 főtt étel felesleges. A napi húsfogyasztás pedig egyenesen káros. A férjed egyen többször keveset. A "csak tésztához" tegyél sajtot, nem lesz éhes. Krumplistészta, sűrű sajtszószos (nem zacskós) tészta nagyon jól laktat. A túrós tészta is, szalonnával vagy bacon-nal. A tejszínes-gombás tésztától sem lesz éhes, ez 100%. Lehet tejfölös gomba is, ugyanúgy kell csinálni, mint a paprikás csirkét, csak gombából. Vagy gombapaprikás. Vagy ha végképp nem megy, akkor a pörköltet csináld fele hús-fele gombából.

Gulyásleves pogácsával (leveshez harapni a pogit).

Amikor tészta van, csinálj tartalmasabb levest.

Krémlevesek sok tésztával. Savanyú káposzta - rizzsel-hússal rakott vagy főzeléknek (pörkölt alapra tedd a káposztát, így kevés hússal is laktató + kenyér). Rakott krumpli kolbásszal. Paprikás krumpli kolbásszal. Kolbászos bableves (nagyon laktató, után elég egy szilvásgombóc, pasinak is). Lencseleves, sárgaborsó.


Én nem szeretem a szóját. Zsíros hús íze van, engem undorít, pedig nem vagyok finnyás. Ráadásul vitatott, hogy egészséges-e, női nem hormon van benne, pasiknak nagyon nem ajánlják eggyes kutatások.

2012. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet oldani . Csak meg kell tervezni : A húson úgy szoktam sporolni, hogy kiegészitem valami zöldségel.pl

rakott kelkápáoszta, vagy héjába sült krumplit töltök meg vele , Igy jut is hús meg nem is és csak fél adagokat használok el.

A piacon kell körbe nézni ,mert sokszor jó dolgokat lehet kifogni . pulykanyak, csirke aprolék, szárny olcsó akár liba nyak és szárny végett kapsz ebböl 2 napra lehet rizses ,húst csinálni.

Ha van fagyasztod érdemes az akciós húsokbol nagyobb tételt venni.

2012. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez még sok is 4 személyre. Nálunk és sokan ennek feléből oldják meg a kaját.
2012. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mindent nagyobb tételben

heti menüm

palócleves+káposztástészta

maradék leves+paradicsomos káposzta sült virslivel

paradicsomleves, hagymáskrumpli sült virsli,

köménymagosleves-krumpli levéből, rakottkrumpli-maradék virsli, krumpli

maradék levesbe ütök tojást-tojásleves, rizseshús

maradék rizs, hús-rakottkáposzta

maradék káposzta-káposztaleves+csokisrizskoch

zöldborsófőzelék sült kolbásszal-maradék a levesből, maradék rizskoch

lencsegulyás füstölt főtt tarjával, sajtospogácsa

zöldbabfőzelék főtt tarjával, palacsinta

rakottkelkáposzta

maradék kelkáposzta-frankfurtileves, tejberizs

maradék virsli-paprikáskrumpli, almáspite

fahéjas almaleves, rizs csirkecombbal

töltött csirke rizibizi(répa, borsó, kukorica)

zborsóleves-maradék borsó, répa, egy-két főtt krumpli, tészta, grízestészta

babfőzelék főtt hússal, prózsa

vadas+főtt hús+spagetti

bolognai

tökfőzelék pörkölttel+lekváros gombóc

tarhonyáshús lekváros gofri

krumplikrémleves, mákosguba

főttkrumpli+tojás+sóska

2012. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!