Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mire figyeljek, ha húst...

Mire figyeljek, ha húst vásárolok? Honnan tudom, hogy mennyire friss?

Figyelt kérdés

2012. jan. 18. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

leginkább arra figyelj,hogy hol veszed.

Ne szupermarketben, ne a közértben.

Vedd piacon, vagy a hentesnél.

(meg kéne szagolnod,meg kéne tapogatnod, hogy tudd friss-e azt pedig nem engedik.)

2012. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, és a színe milyen legyen? pl a csirkének és a sertésnek?
2012. jan. 18. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
A piacon hentesnél. Nyugodtan kérd ,hogy szeretnéd megnézni ,a húst és megszagolni. Ha nem teszi meg menj másik henteshez.
2012. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A friss hús színe élénk piros, sima,az állott húsé pedig sötétebb,és "ráncos". Olyan,mintha hártya lenne rajta.

De ha bizonytalan vagy,akkor kéj meg egy idősebb vásárlót,hogy segítsen. Ez nem szégyen.

A tálcás húsoknál pedig azt figyeld,hogy vizes vagy jeges-e az alja? Ha igen,makkor egyszer már kiengedett.

2012. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 doboszoli ***** válasza:

Láttam már néhány kiló húst, de nem tudnék egyértelmű tanácsot adni, mert sok helyen trükköznek. Látni kellene.

Mindenesetre az a hús, ami fényes felületű, rugalmas tapintású, élénk színű, kellemes illatú, VALÓSZÍNŰLEG friss.

2012. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tudod nézni a szinét,mert piroslámpa alatt vannak a pultban. A szagát pedig ecettel veszik el.

Csak az a jó megoldás, ha találsz egy jó hentest

2012. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak hentestől, szupermarket ki van zárva. A büdös húst becsomagolják tálcásnak, vagy ledarálják, és céklaporral szinezik, hogy ne lásd ha már szürke.


A hentest meg tudod kérdezni, melyik vágóhídról érkezik hozzá hús, és mikor érkezett.

2012. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindegyiket hasznosnak találtam. :)
2012. jan. 19. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:
bocsi, h beleszólok, de eddig több hentesnél is megjártam, fertőzött húsokat árultak... szóval hiába friss, de fertőzött is lehet, vigyázz azért!!
2012. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kóstold meg! ha nem engedik, kóstold meg az eladót...
2012. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!