Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy tudnék a legegyszerűbben...

Hogy tudnék a legegyszerűbben megcsinálni ilyen díszeket?

Figyelt kérdés

kézzel fessek vákonyra nyújtott marcipánt? vagy lehet ezt másból is? karamellből valahogy? olvastam vhol ehető rizspapírról is, azt lehetne így festeni?

[link]


2012. febr. 5. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezek konkrétan nyomtatott ostya papírból vannak, a szöveg szerint.

A marcipánnal szerintem az a baj, hogy ha nagyon vékonyra nyújtod, akkor elhajolna, viszont ha vastag akkor csúnya.


Na a karamell már egyszerűbb.

Sütőpapírt vékonyan olajozz meg.Egy papírból (lehetőleg valami vastagabb, inkább kartonból) vágd ki a lepke szárnyakat egyenként, mind a két oldalt külön-külön.

A kartont tedd a olajozott papírra, szúrítsd rá nehezékkel, és a sablont öntsd ki karamellel.A sablonokat akkor emeld le amikor már elkezd szilárdúlni, de még nem teljesen szilárd, nehogy eltörjön.

A papíron hagyva fesd meg, majd a marcipánból elkészített törzsbe nyomd bele óvatosan.A szárnyak helyét kicsit vágd be.

Esetleg könnyebb ha eleve kis illesztő fület csinálsz a szárnyakra és azt nyomod a marcipánba.

2012. febr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen a marcipán könnyen eltörik, de a karamellel az a bajom főleg, hogy annak már van egy erős alap színe, azt hogy fessem?
2012. febr. 6. 11:01
 3/5 A kérdező kommentje:
és van valakinek tapasztalata, hogy ilyen felületekre mint pl. marcipán, hogy lehet festeni? és csak szimpla ételfesték pasztával vagy feloldott porral?
2012. febr. 8. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Sima folyékony ételfestékkel, higitás nélkül.

[link]


Sztem ha így magában használod a festéket, akkor az eléggé fedi a karamelt.

2012. febr. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) most már csak azt kell kitalálni, hogy karamellel hogy alakítsam ki a kis szárnyakat, mert a kartonos megoldás, nem jött be, nem tartja meg, nem tudom annyira lesúlyozni a körvonalak mentén és túlságosan hozzáragad
2012. febr. 9. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!