Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Felhasználtok e nemrég lejárt...

Felhasználtok e nemrég lejárt szavatosságu elelmiszereket?

Figyelt kérdés
pl fagylalt, krémsajt, stb
2012. febr. 8. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyeneket pont nem szoktunk venni, de amúgy igen. A szavatossági idő egész pontosan azt jelzi, hogy ha megfelelően tárolod, akkor addig biztosan jó. Utána ők már nem vállalnak garanciát rá, de attól még simán lehet jó a termék. Vagy még jobb is: például camembert sajtból mi előre szoktunk raktározni, és a kamrában tartjuk, és még így is, el se kezd normálisan megérni, amikor már lejárt a szavatossága. Kb. két héttel később lesz csak igazán jó. A másik a tejföl, lejárat után még legalább egy hétig semmi baja nincs. És még sorolhatnám.


Szerintem a szavatosság annyiban fontos, hogy ami lejárt, azt nem szabad megvenni, mert az valószínűleg nem olyan sokáig lesz jó. Illetve sajtokat pont kiárusításon érdemes venni, egyrészt olcsóbbak, másrészt így rövidebb ideig kell őket érlelni otthon.

2012. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam ételfüggő.

A tejfőlt pl nem vagyok hajlandó megenni még egy nappal sem a lejárat után.Tudom hogy semmi baja, párom, anyám meg is eszik, én nem.

A zacskós tej igen kényes, de a dobozost azt kibontom, megszagolom, ha nem savanyú megisszuk.

Most pl. 2-án lejárt margarint eszek.Amikor vettem 30-án nem néztem a lejáratot már csak itthon, semmi baja.

A fagyi kérmsajt szintén olyan hogy még simán megeszem.

2012. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
èn most lejart fagyit eszek. Szerintem semmi baja.
2012. febr. 8. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. :D

Gyors romlású kajáknál általában ki se nyitom,megy a kukába. :D

Ami eleve több hónapig, évekig jó, azt még lejárat után lazán megeszem, előtte legfelejebb megnézem, megszagolom. De a szavidő után még kb harmadannyival jó a legtöbb étel. Nem tudja, mi van a címkére írva. :D

Persze megesett, h még hónapokig jó kaja penészes és romlott volt, de gondolom a bolt tárolta szabálytalanul. -.-

2012. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kandelaber válasza:
mi csak akkor eszünk lejártat, ha jön az anyósom
2012. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!