Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Így jó ötlet a thomas díszítés...

Így jó ötlet a thomas díszítés tortára?

Figyelt kérdés

Thomas rajongó kis fiúnak sütök tortát.

Minden mentes torta szinte, szóval így a marcipán, cukormáz, étel festékkel festett díszítés sajnos ki van lőve, de azért szeretném mégis csak valahogy.

A torta kívülről a saját krémjével lesz bevonva, ami egy grízes krém.Arra gondoltam hogy kivágnék ujságból egy thomast, rá rakom a tortára az újságlapot és megszórom kakaóval, majd egyvékony nedves ecset segítségével az arcvonásokat, ablakokat ilyesmiket úgy alakítom ki hogy vissza szedem a kakaót.Majd oda vissza kenek egy kis krémet, mert a kakaó bisztosan azonnal megfogja.

Nem tudom menyire érthető így az elképzelés.

Sztetek jó így?


2012. febr. 24. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Azon túlmenően, hogy f.ingom nincs ki az a thomas, nem túl érthető a leírás.

Mit akarsz visszaszedni? A kakaót a krémről? Hát azt felejtsd el. Pláne ecsettel. Szerinted lehet egy ecsettel bármit visszaszedni? Aztán ezt az összemaszatolt valamit lekened krémmel, hogy egyáltalán ne látszódjon semmi?

Ez így teljesen értelmetlen.

Ezt úgy lehetne megcsinálni, hogy ha ki tudod vágni ezt a thomast, akkor eleve úgy kell kivágni, hogy a fontos részeket kell kivágni, hogy ott legyenek a lyukak, amit meg akarsz festeni.

Aztán egyszerűen ráteszed a tortára, leszórod az egészet vékonyan kakaóval, és a fölösleget a papírral együtt leveszed róla. És ennyi. Nem kell semmit maszatolni, meg kenegetni.

2012. febr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha színes ostyát használnál. Formára vágod és rátapasztod a krémre.

Én az újságot nem raknám rá az ételre.

2012. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:

A lánykám már többet is készített.

Elérhető a dobostorta.mindenkilapja.hu-n. Szívesen segít, van telefonszáma is publikálva.

2012. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi végül eláltam az ötlettől.

Amúgy a színes ostyával is az a baj, hogy ételfesték..

2012. febr. 24. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!