Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kaptam elég sok pucolt diót,...

Kaptam elég sok pucolt diót, hogy jó tárolni, fagyasszam egészben vagy inkább darálva?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
egyben szoktam lefagyasztani . Amikor meg darálva kell akkor kimérek annyit ami kell és ledarálom. persze darálva is lefagyaszthatod...Vannak ,olyan dolgok amibe egész dió kell . Inkább azt godold át ,hogy nálatok mi szokott készülni a dióbol és az alpján tedd el..
2012. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jobb egészben lefagyasztani, mert megdarálni felhasnáláskor is lehet, viszont egyben jobban megmarad az ize
2012. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egészben fagyaszd le. jobban megőrzi az ízét.
2012. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mi egészben nem fagyasztjuk, jó ideig eláll, csak a daráltat fagyasztjuk.
2012. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Fagyaszd le mert megavasodik!!Én darálva szoktam tárolni a fagyasztóba.eláll..
2012. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Snuki64 válasza:
0%
diót nem kell fagyasztani elég betenni a hűtőbe, akár egészben, akár darálva
2012. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nincs feltörve úgy is avasodik?
2012. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 eszterke4 válasza:
A dió akkor is avasodik, ha a héjában van, mert akkor is éri oxigén. Szerintem is jobb hűteni, mint fagyasztani, mert a fagyasztás során jobban károsodhatnak a dió sejtjei, "kevésbé lesz élő élelmiszer" ez más élelmiszerekre is igaz. Persze, ha a hűtőben nincs elég hely, akkor érdemes lefagyasztani. Sajnos azt nem tudom, hogy szobahőmérsékleten mennyi idő alatt avasodik, nyilván minél melegebb van, annál hamarabb.
2012. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csak hűtve is eláll akár hónapokig?
2012. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
le kell fagyasztani, mert akkor nem avasodik meg. köztudott ,hogy az olajos tartalmu anyag az hamar avasodik.Egészben kell eltenni
2012. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!