Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bodza szörpnél mit lehet...

Bodza szörpnél mit lehet használni tartósításra, hogy télire eltehető legyen?

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kevés nátrium-benzoátot szoktam belerakni.
2012. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Bodzaszörp? Hiszen még csak most virágzik a bodza! Vagy a bodzavirág-szörpre gondoltál? Nagyanyám csinált anno a bodzából is, na, az nem is olyan jó...

A szalicil is jó tartósításra amúgy.

2012. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A szalicilt beszüntették, ne is keresd sehol. Helyette van a nátrium-benzoát.
2012. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mustafa33 ***** válasza:
100%
Nem kel bele semmi töltsd csavaros üvegbe, jól zárd le és simán dunsztold ki. (Vagy erjeszd ki bornak)
2012. máj. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Minden üvegbe 1-1 kanál ezüstkollaid .
2012. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az az igazság,hogy én nem teszem el szörp ként mert,csak a helyet foglalja és a tartósító szer íze érződik,meg ilyesmi.

Egyszerűen meg szárítom a bodza virágot és az teszem el és amikor kell annyit áztatok le amennyit akarok fogyasztani.Tea ként is finom.

2012. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Én nem teszek semmiféle tartósítószert a szörpbe, hanem a "virágesszenciát" felforralom a cukorral, majd forrón a tiszta üvegekbe töltöm, és száraz dunsztba teszem. Épp most ittam az egy évvel ezelőtt készült szörpből egy pohárral, úgyhogy biztosan eltartható.
2012. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
6 liter vízhez 2kg cukor, 2dkg borkősav, 2 dkg citromsav, kevés /kb 1/2 zacskó/ Na benzoát, és legalább 30 Db nagy virág. Ezt összekevered, beleteszed a virágokat, és 4-5 napig érleled hűvös helyen. Ezután le kell szűrni, üvegekbe tölteni, celofánnal légmentesen lezárni, fogyasszátok egészséggel! Nekem két éves szörpröm is volt, semmi baja, és nagyon finom!
2012. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szolovjov ***** válasza:
Nem szüntették be a szalicilt, lehet kapni. Tavaly még vettem legalábbis. Azt is használhatsz, de amúgy nekem megromlott a bodzaszörpöm, de lehet azért mert műanyag palackba töltöttem. Pedig tartósító is volt benne.
2012. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozni akarok, de 2 hete a boltban mondták, hogy ne keressek szalicilt, mert kivonták a forgalomból.
2012. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!