Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hol lehet kapni tortilla...

Hol lehet kapni tortilla készítő gépet?

Figyelt kérdés
Régóta keresem, de nem tudom hol lehet Magyarországon kapni. Minden segítséget köszönök!
2012. máj. 25. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
de mért kell ehhez gép? Simán kinyújtod vékonyra nyújtófával nem? Biztos tortilla? Nem tortellíni?
2012. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csak azért kérdem mert itt van ravioli, meg egyéb tészta töltésére alkalmas eszköz

[link]

2012. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mustafa33 ***** válasza:
A tortilla egy kukorica lepényféle. Minek ahoz gép? gyúrd össze, szaggasd ki, lapongasd meg laposra és süsd.
2012. máj. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Viszofi válasza:
Szia! Sikerült azóta beszerezned? Én ugyan csak tortilla nyomót keresek, ha esetleg van infód szívesen veszem.
2016. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itthon a culinarisban lehet, de 11 ezer forint és szörnyű lehúzás. Németországból, Ausztriából 18-20 euróért lehet venni, még postával is olcsóbb, de manapság már szinte mindenkinek van ismerőse, aki ott dolgozik és rendszeresen jár haza így majd a következő körrel hazahozza.


Azért kell a nyomó amúgy, mert a tortillák nagyon gyorsan sülnek, szószerint egy-másfél perc alatt közben 1x vagy 2x megfordítod, attól függ hogy szoktad és akkor még nyújtogassad közben a következőt, lehetőleg szabályos formára, de az időből semmiképp ne csússz ki, mert különben amelyik készül száraz lesz stb. Egyszerűbb betenni a présbe kilapítani, kész is. Én azt sem szeretem, hogy ha üresen melegedik a serpenyő, ha nincs rögtön kész a másik, préssel meg kész van. Ez persze csak annak éri meg, aki sok ilyet csinál, évente 3x ki lehet bírni a nyújtogatást stb.

2016. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tortilladora, tortilla press vagy tortilla presse néven keresd. Angolul cast iron, németül gusseisen kell neked (az vasból van). Amerikából is megérheti rendelni, ott is olcsó.
2016. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!