Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Újkrumplit lehet héjában főzni?

Újkrumplit lehet héjában főzni?

Figyelt kérdés
És tudom, hogy nem lehet több kérdést írni, de sürgős: Hány percig kell főzni a csirkemellet?

2012. júl. 3. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Az újkrumplit héjában nem szoktuk főzni, nem fogod tudni még a nagyon vékony héját leszedni róla.


Ha a csirke melle felforrt, vedd egy kicsit vissza takarékra, kb. 20 perc múlva szúrj bele egy villát, ha már könnyen belemegy, biztosan jó.

Legjobb próba, hogy egy picike darabot a villával lecsípsz róla, és (ha kicsit hűlt), megkóstolod.


Az ilyesmit kóstolásra főzzük, nincs rá előre meghatározott főzési idő, mert függ a csirke korától, a főzési hőfoktól, a gáz fűtőértékétől, stb.

2012. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ:)
2012. júl. 3. 13:51
 3/8 kalifaszi guszti ***** válasza:

az újkrumplit fölösleges héjában főzni. bár ha abban főzöd az sem baj, nem lesz tőle semmi bajod ha megeszed a héját. és nem is lesz zavaró..


csirkemell nagy lángon kevés zsiradékkal egyik oldal 4 perc a másik ugyanennyi. tovább semmiképpen, mert kiszárítod..

2012. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az újkrumpli legfinomabb héjastul elkészítve, ha mégis ragaszkodnánk a héj nélküli újrumplihoz, akkor dörzsöléssel vagy kaparással tisztítsuk, véletlenül se hámozzuk.
2012. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdező nem süti, hanem főzi a csirkemellet! Ráadásul egyszerre mindkét oldalát!
2012. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Végül nagyjából héj nélkül csináltam(annyira tudtam leszedni), a csirkemellet meg főztem egy jó darabig, és akkor vettem csak le, amikor már biztos voltam benne, hogy átfőtt. Finom lett:)

Köszönöm a többi választ is.

2012. júl. 3. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez most hülyén fog hangozni, de igaz: a hajában főtt krumplitól mindig rossz gondolataim vannak. Mint valami tudatmódosító szer negatív előjellel; legrosszabb formámat hozom, minden rossz előjön, akár egész napos hatás keretében. Újkrumplira ez nem áll, de a régebbiekre kivétel nélkül. Meghámozva ez a hatás csökken. Tapasztalt már ilyet valaki? Érdekelne mitől van ez. (Azokkal a válaszokkal nem megyek semmire, hogy "akkor pucold meg".)
2012. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azta.. ilyenről még sosem hallottam.
2012. júl. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!