Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyek azok a zoldsegek...

Melyek azok a zoldsegek amelyeket le lehet fagyasztani telire?

Figyelt kérdés
fozni kell vagy nyersen is lehet eltenni? kamram nincs viszont van egy eleg nagy melyhutom amit minel tobb dologgal meg szeretnek tolteni igy ujdonsult haziasszonykent:D pl salatat lehet fagyasztani? sutotokot? paradicsomot?

2012. júl. 3. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent, és én mindent mosva,pucolva, nyersen teszek el.

paprikát-paradicsomot én kis adagokba szoktam lefagyasztani pörkölt,gulyás alapnak.

Répát,zöldséget pucolva, karikázva vagy negyedelve.

Borsót,kukoricát,zöldbabot,karfilot,petrezselyem zöldet

Karalábét kockázva.

Salátát,uborkát,cukkinit nem zoktam.

2012. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Krumplit nem lehet, mert borzasztó rossz, édes izü lesz, amit utána sehogy sem lehet eltüntetni.

Salátafélék közül csak azt, amit utána fözni akarsz, mert kiolvasztva nem lesz friss állaga, hanem elég löttyedt.

A többi zöldséget lehet, de lehetöleg nyersen tedd be, elöre apritsd olyan formára, ahogy fel akarod használni és MINDEN ESETBEN fagyottan kezdd el sütni-fözni, kiengedve nem lesz jó.

Mindenféle zöldfüszert is le lehet fagyasztani, célszerü a felhasználható részetek tenni el (a szárakat, stb nem). Nekem a legjobban az vált be, hogy szorosan összetekerve teszem zacskóba és felhasználáskor csak ar vékony szerelet vágok belöle (a töbit azonnal vissza kell tenni) - igy mindjárt fel is van darabolva. Itt is érvényes, hogy fagyottan tedd az ételbe, igy megmarad a friss ize. Viszont diszítésre nem alkalmas, mármint az egész levelek kiolvadás után nem lesznek elég tartósak, hanem elpuhulnak.

Fontos tanács: minden zöldséget adagoban rakj zacskókba (mert fagyottan nem tudod külöben adagolni, amit meg kiolvasztottál az visszafagyasztva már nem lesz igazán jó) és ami nagyon fontos, MINDENRE ird rá, hogy mi van benne.

Saját tapasztalat, hogy azt hittem, a spenótot meg a kelkáposztát meg lehet különböztetni. KIderült, hogy nyersen igen, de fagyottan egyformák. És ha a család spenótot akarna enni, akkor azt kelkáposztából elkészitve nem igazán dijazzák.

2012. júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom! ha meg van otlet, irjatok!
2012. júl. 3. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

sütőtököt reszelve, olyan adagokban lefagyasztva, amennyit egyszerre felhasználsz :)


fogadd meg az előttem írók tanácsait, jól írtak mindent :)

2012. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Cukkinit is, pucolva, szeletelve. Zöldborsó, zöldbab, fehér répa, sárga répe retek szinte minden ilyesmit.
2012. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit fűznék hozzá az előttem szólókhoz, hogy ha lefagyasztod, utána csak főzve jó. Tehát ha bedobod a fagyóba a paradicsomot és kiveszed télen, akkor nem lesz olyan friss szép egészséges paradicsom, mint mikor eltetted.
2012. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A borsóval szoktam kezdeni (abból már bent van a télire való), a karalábot úgy szelem fel, mint a szalma-krumplit. A karfiolt rózsákra szedve, a héten még berakom a zöldbabot, ezeket úgy csomagolom, hogy kb. egy-egy főzet egy zacsiba. Jön még a fehértök reszelve, mellé csomagolva rögtön a kapor.

Majd a zöldpaprikát karikára szelve, és majd a zacsiból fagyottan annyit török le, amennyi éppen az adott főzéshez kell. A sárgarépa-gyökér összekeverve ugyanígy. Bár abból készítek karikára szeltet és hosszába daraboltat is, hogy a húsleveshez, vagy éppen a rizses-húshoz, stb. a megszokottat tudjam elővenni.


Ha ezekből elrakok annyit, hogy dec-től ápr. vége, május közepéig kitart, akkor kb. tele is a fagyóm.

Valóban fagyasztott állapotban kell akár a forrásban levő vízbe, akár a felmelegített olajba zsírba belerakni, bármelyiket, és akkor megmarad az eredeti állaguk finomnak.

2012. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Paprikát fagyaszthatsz le kicsumázva is, akkor télen is tudsz töltött paprikát fözni. A paprikákat egymásba tudod dugni, igy egy-egy fözésre való kevesebb heyet foglal el.
2012. júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

szuper dolog hogy ennyi mindent le lehet fagyasztani!

foleg azert is mert igy lerovidul az elokeszulethez kello ido amikor fozunk. februarba fogok szulni,lesz sok dolgom a fozes mellett es jo lesz ha majd csak bedobom a vizbe a mar megtisztitott zoldsegeket:D kiralysag:D

2012. júl. 4. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Még: a petrezselymet megmosom, csomóba szedem, szépen eligazgatom, és zacsiba teszem. Amikor kell, kiszedem fagyottan annyit szelek belőle nagyon apróra, amennyire szükség van, a többi mehet vissza! (Sokkal könnyebb fagyott állapotban apróra vágni, mint most, frissen)

2012. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!