Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináljak a banánnal,...

Mit csináljak a banánnal, hogy ne barnuljon be, amíg pepecselős munkával a tortára nem teszem?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyesmi "tetőt" akarok a tortára, csak nem barackkal kirakva, hanem banánnal. De mit csináljak, hogy megtartsa a színét? Meg mire az illetőhöz kerülne...? Van rá praktika?



2012. júl. 4. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyám a krumplival és az almával úgy szokta, hogy vízbe teszi. Gondolom valamilyen módszerrel el kell szárni előle az oxigént. Lehet, hogy van rá valamilyen praktika, de sajnos csak ezt tudom.
2012. júl. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy kis citromlevet kell rá locsolni. Ez sem tartja teljesen fehéren, de nem lesz az az undi barna...
2012. júl. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Citromé, citromsav. Vagy átlátszó zselét öntesz rá, ez a tortán még jól is nézhet ki, bár egy idő után mindenképpen barnul.
2012. júl. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de én ezt banánnal nem vállalnám be. olyan szép az "őszirózsa", hogy azt barnuló banánnal kivitelezni szépre nem lehet.a banán meg bármit csinálunk vele, bebarnul még zselé alatt is.
2012. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen díszítést én sem banánból csinálnék, kisebbek is, nem hajlanak, szétesnek, barnulnak.

Nagyon vékonyra szeleteled és így rakod rá? Szoktam én is banánt rakni rá, de csak a szélére körbe.

Képet kérhetünk, ha kész? :)

2012. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lebeszéltetek. :)

Valami mást találok ki. Szerencsére időben elkezdtem tervezgetni, úgyhogy van bőven időm a változtatásra! ;)

2012. júl. 9. 09:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! a tescóban tényleg nagyon szép őszibefőttet lehet kapni, barátságos áron. én gyömölcstortára használom,szépen lehet szeletelni, utána színtelen tortazselével vonom be.

Én először a helyedben csinálnék egy próbát, hogy ki lehet-e rakni ilyen szépen rózsaszerűen, mint a képen.

ha igen, akkor jöhet élesben, és a próbasüti sem vész kárba :)))

2012. júl. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!