Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudnátok nekem küldeni egyszer...

Tudnátok nekem küldeni egyszerű recepteket?

Figyelt kérdés
Anyukámnak és a testvéreimnek egy egyszerű sütit szeretnék csinálni tudnátok nekem küldeni egyszerű sütirecepteket amik nem túl bonyolultak?
2012. júl. 9. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van muffin sütőformád

Muffin:

26 dkg liszt

2 teáskanál sütőpor

1/2 teáskanál szódabikarbóna

1 teáskanál fűszer ízlés szerint(pl.vanília, fahéj)

mogyoró, mazsola, aszalt gyümölcs, csoki ízlés szerint(recept 6 dkg-t ír)

friss gyümölcs/befőtt

1 tojás

14 dkg cukor

0,8 dl olaj vagy 12,5 dkg puha vaj/margarin

2,8 dl tej, író, joghurt, tejföl

(A fűszer, a mazsola, stb. és a gyümölcs elhagyható. Azt raksz bele, amit szeretnél.)


A recept a tapasztalatom szerint alakítva:

Ha nincs muffinpapírod, akkor kivajazod a formát, utána kilisztezed, és beteszed a fagyasztóba.

Ha befőttet használsz, akkor kiöntöd egy szűrőbe(aláteszel egy tálat) és hagyod lecsöpögni.

Jól összekevered egy tálban a lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát, a fűszert, a mogyorót/mazsolát/stb.-t.

Egy másik tálban felvered a tojást. Kiméred a tejet.

Ha vajat használsz, keresel egy lapos lábast, beleteszed a kimért vajtömböt(A kocka fele), kisebb darabokra vágod és felolvasztod.

Ráöntöd a tojásra, a tejjel és a cukorral egyetemben, és folyamatosan kevergeted, amíg egynemű nem lesz.

Ha nincs benne mazsola/mosgyoró/stb. akkor szitán át, egyébként csak úgy, beleöntöd a tej-tojás-zsír keverékbe a lisztes keveréket és összekevered, hogy ne nagyon legyenek csomók.

Ekkor bekapcsolod a sütőt(Ha nincs gyümölcs, lehet az összeöntés előtt is), 180°C-ra előmelegíted.

A cuccot beleöntöd a formába. Legjobb erre egy kis merőkanál. Utána minden muffinba beleteszed ízlés szerint a gyümölcsöt.(Nagyobbakat kisebbre összevágod, egy muffinba 5-6 meggynagyságú, vagy kicsit kisebb darabot szoktam)

2012. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és kb.25 perc, mire kész lesz. Figyeld, ha nagyon barrnul a teteje, vagy lejárt ennyi idő, akkor szúrj bele egy villát. Ha nem marad rajta ragadós anyag, jó. Ha gyümölcsbe szúrod olyan ehet, hogy maradt, de közben lehet, hogy már jó.
2012. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. júl. 21. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!