Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Elsoztam a levest, van valami...

Elsoztam a levest, van valami modszer hogy normalis legyen?

Figyelt kérdés

#sozas
2012. júl. 9. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha főzöl bele + krumplit az beszívja. V öntsd fel vízzel
2012. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset írtál: milyen leves, miből hoztad össze? De ha egy krumplit megfőzöl kevés vízben, s a levével felengeded a levest, akkor enyhít. Más fajta, ha elbírja a tejet, azzal is lehet közömbösíteni: pl karfiol leves. De ha felfőzöl egy pohár vizet, s beleöntöd, az is használ, csak legfeljebb ritka lesz.Akkor sűríteni kell.
2012. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
füstölt húsos tárkonzos krumplileves. van mar benne eleg krumpli, tejes habarás is ment bele, olvastam valahol a szódabikarbonát, az segithet? valaki próbálta?
2012. júl. 9. 12:51
 4/8 A kérdező kommentje:
tárkonyos*
2012. júl. 9. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Egészben tedd bele a krumplit, aztán majd kiveszed.
2012. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

A szódabikarbóna olyan savanyú (nyald meg!), hogy tényleg nem a só lesz a legnagyobb problémád.

Krumplival lehet ehetővé tenni, de ha már van belefőzve krumpli, akkor szűrd le a leves levét, és abba főzd az egész krumplikat, mert ha a már megfőttet tovább főzöd, szétmállik.

2012. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már be is van habarva, akkor plusz főzés már nem segít rajta. Főzz fel egy csésze vizet, és ha ezzel meg ritka lenne, akkor egy e.kanál keményítővel sűrítheted még.
2012. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem ehetetlen, de túl sós, em szoktam ilyen sósan főzni. higitani fogom vizzel, hatha jobb lesz.
2012. júl. 9. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!