Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért hígul meg a madártej?

Fúróferkó kérdése:

Miért hígul meg a madártej?

Figyelt kérdés

A madártej pudingpor és tojás sárgájával készítve ,még melegen finom ,sűrű ahogy egy madártejtől elvárható.

Viszont kihűtés után felhígul.Elárulni valaki,mi lehet az oka?Köszönöm.


2012. aug. 4. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem teszek bele pudingport, csak tojás sárgáját és állás közben sűrűbb lesz.
2012. aug. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ebből arra kell következtetni,hogy a pudingpor okozza a felhígulást?Józan,paraszti ésszel több porból keményebb,kevesebből hígabb puding lesz.

Vagy nem?

2012. aug. 5. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem logikus, hogy a puding hűtve híguljon. valami más lehet a gond, mármint a pudinggal.

én kétliteres madártejbe, még a tojássárgája kikeverés szakaszban egy jó ek. lisztet keverek el csomómentesre habverővel.

hidegen egyenletesen sűrű, hogy a merőkanálról , lassan

alig-alig folyik le.

pudinggal is csináltam már, de azzal is sűrű lett.

2012. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem a pudingpor okozza, de szerintem felesleges elrontani a finom madártejet azzal a vacak műporral, ha kell ő tojás sárgájától is sűrű lesz, én lisztet sem teszek bele, a tojásokkal takarék lángon kevergeted és besürüsödik, hűtés közben még sűrűbb lesz.
2012. aug. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pudingpor nem műpor, hanem természetes keményítő.
2012. aug. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amikor a kérdést feltettem ,még langyos és kellően sűrű volt.Előhűtés után a hűtőbe került,mire fogyasztásra került,megint híg lett.Nem tudom mi lehet a gond a pudingporral,frissen vásároltam,(legalábbis a boltból előző nap hoztam ki).Továbbra sem értem a jelenséget.
2012. aug. 6. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!