Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit javasoltok ebédre kollégiu...

Mit javasoltok ebédre kollégiumlakónak? -fagyasztott, újramikrózott, de mégis főtt és finom

Figyelt kérdés
Itthonról viszem egész hétre a kaját - szóval olyan főtt életekre lennék kíváncsi, ami fagyasztva, újramikrózva is jó és még változatos is.

2012. aug. 19. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, miért viszel kész kaját? Egy kiló rizs rengeteg ideig elég, száraztészta, ezekhez tudsz készíteni bármilyen szószt, levest is összedobsz kevés idő alatt. Krumpliból millióféle étel könnyen és gyorsan elkészíthető.

Minden koliban kell, hogy legyen konyha, nálunk sosem loptuk le egymás kajáját a tűzhelyről és még buli is a közös főzés, ha arról van szó. Hétfőn-kedden még úgyis elég, amit vasárnapról viszel, bármi is az, hűtőben tuti eláll, utána pedig már csak kétszer kell főznöd, vagy egyszer duplát. Én sosem vittem egy egész hétre valót, inkább csak alapanyagot, amit itthon megtermeltünk (tojás, krumpli, zöldségek, stb. - a többit megvettem).

27/N

2012. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöljáróban: majdnem minden ételt le lehet fagyasztani és utána mikróban felmelegiteni (aki szerint észrevehetöen rosszabb, az vagy csak megjátssza magát, vagy rosszul lett lefagyasztva illetve kiolvasztva az étel).

De nem tudom, hogy akarsz egy hétre elegendö ennivalót lefagyasztva elszállitani - mert gondolom, nem 10 perc alatt érsz oda otthonról a kollégiumba. Ha útközben megolvad - akár csak kicsit is - akkor könnyen megromolhat, de az ize mindenképpen rosszabb lesz.


Sokkal értelmesebb venni pár alapélelmiszert és ott fözni, finomabb is, azt eszel, amire éppen kedved van, és nincs olyan veszély, hogy a félig romlott kajától beteg leszel.

2012. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Pörköltek, sültek, rántott húsok, fasírozottak, szárma, amik símán bírják a fagyasztást. Még esetleg a leveseket, de belefőzött tészta nélkül le lehet fagyasztani.


Főzelékek, kifőzött száraztészták, krumplis ételek lefagyasztva és utána kiengedve, szinten ehetetlenek lesznek.

Vagyis valóban készülj arra is, hogy legalábbis köreteket célszerűbb a koliban elkészíteni, mint otthonról vinni, mert amikor már kiengednek, nem fogod megenni.


Az alaposan lefagyasztott kaják jégakku mellett szállítva kb. 3,0 - 3,5 órát bírnak ki, addig nem kezdenek el kiengedni. Ez kocsival kb. 200 km megtétele.

2012. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vegyél gyors rizst és vigyél tésztát is, ezek nagyon hamar megvannak


majd fagyasztva

előre panírozott cukkini, csirke, pulykamell, párizsi, sajt, fasírt, halrudacska

pörköltek, tokányok

székely, töltöttkáposzta

rakottkel

2012. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem az újra melegített kajákat. Egyedül a töltött káposzta, illetve a székelykáposzta az számomra, ami finom kiengedve.

Újramelegítve (nem lefagyasztás után) sem jó minden kaja, de lehet csak én vagyok "friss" párti.

Főzelékek, rántott húsok, saláták (majonézzel vigyázni kell), pörköltek, töltött kápik, rántott husik, én ilyeneket tudok elképzelni, de nem vinnék egész hétre, csak mondjuk max szerdáig (akkor nem kell fagyasztani).

Bármelyik nagyobb boltban lehet kapni fagyasztott gombócot, derelyét, nudlit, pizzát, bagettet és egyéb olyan "gyorskajákat", amin ki lehet húzni azt a két napot már úgy, hogy változatosan eszel még is fillérekből jól laksz.

2012. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!